Te imiona nadawali dzieciom najrzadziej. Wiedzieliście, że takie istnieją!?

2022-01-14 19:10
Te imiona warszawiacy nadawali dzieciom najrzadziej. Wiedzieliście, że takie istnieją!?
Autor: Pixabay Te imiona warszawiacy nadawali dzieciom najrzadziej. Wiedzieliście, że takie istnieją!?

W 2021 roku w stolicy królowały tradycyjne, piękne i ponadczasowe imiona. Warszawiacy chętnie nadawali swoim dzieciom imiona Jan, Zofia, Ignacy czy Helena. Nie brakowało jednak i tych mniej popularnych, czasami zaskakujących. Na jakie niespotykane imiona decydowali się świeżo upieczeni rodzice w minionym roku? Niektóre z propozycji mogą was zaskoczyć!

Imiona dzieci w 2021 roku w Warszawie

Rok 2021 już za nami, a styczeń jest doskonałym miesiącem na podsumowania. W minionym roku nie brakowało pięknych chwil związanych z narodzinami dzieci w stolicy. Wśród powitanych na świecie młodych warszawiaków była m.in. maleńka Patrycja, która zyskała miano jednej z najmniejszych dziewczynek w Polsce. W chwili urodzenia ważyła zaledwie 380g!

Jednak narodziny dziecka to nie tylko wielka radość dla rodziców. To również niezwykle trudna decyzja, dotycząca wyboru odpowiedniego imiona. A wybór jest ogromny! Wystarczy przejrzeć pierwszą lepszą księgę imion dostępną w internecie.

Najpopularniejsze imiona dzieci w 2021 roku

Zgodnie z danym zebranymi przez Urząd Stanu Cywilnego w Warszawie, w 2021 roku królowały imiona tradycyjne i ponadczasowe. W pierwszej dziesiątce imion żeńskich znalazły się: Zofia, Alicja, Hanna, Zuzanna, Julia, Laura, Maja, Helena, Maria i Oliwia. Z kolei wśród imion męskich królowały imiona: Jan, Aleksander, Franciszek, Antoni, Stanisław, Jakub, Leon, Ignacy, Adam i Filip.

Najrzadsze imiona w Warszawie w 2021 roku

Nie brakowało jednak rodziców, którzy postawili na bardziej oryginalne imiona. Jak udało nam się ustalić, były też nieliczne przypadki, gdy pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w stolicy nie byli pewni, czy mogą nadać imię dziecku wybrane przez rodziców. - W razie wątpliwości co do imienia zaproponowanego przez rodziców, Urząd Stanu Cywilnego konsultuje się z Radą Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk - wyjaśniła Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza.

Jesteście ciekawi, jaki imiona były najrzadziej nadawane dzieciom w 2021 roku w Warszawie? Koniecznie obejrzyjcie poniższą galerię zdjęć. Niektóre imiona mogą was zadziwić!

Sonda
Jakie imię dla dziecka?
Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE