Te imiona warszawiacy nadawali dzieciom najrzadziej. Wiedzieliście, że takie istnieją!?

i

Autor: Pixabay Te imiona warszawiacy nadawali dzieciom najrzadziej. Wiedzieliście, że takie istnieją!?

Te imiona nadawali dzieciom najrzadziej. Wiedzieliście, że takie istnieją!?

2022-01-14 19:10

W 2021 roku w stolicy królowały tradycyjne, piękne i ponadczasowe imiona. Warszawiacy chętnie nadawali swoim dzieciom imiona Jan, Zofia, Ignacy czy Helena. Nie brakowało jednak i tych mniej popularnych, czasami zaskakujących. Na jakie niespotykane imiona decydowali się świeżo upieczeni rodzice w minionym roku? Niektóre z propozycji mogą was zaskoczyć!

Imiona dzieci w 2021 roku w Warszawie

Rok 2021 już za nami, a styczeń jest doskonałym miesiącem na podsumowania. W minionym roku nie brakowało pięknych chwil związanych z narodzinami dzieci w stolicy. Wśród powitanych na świecie młodych warszawiaków była m.in. maleńka Patrycja, która zyskała miano jednej z najmniejszych dziewczynek w Polsce. W chwili urodzenia ważyła zaledwie 380g!

Jednak narodziny dziecka to nie tylko wielka radość dla rodziców. To również niezwykle trudna decyzja, dotycząca wyboru odpowiedniego imiona. A wybór jest ogromny! Wystarczy przejrzeć pierwszą lepszą księgę imion dostępną w internecie.

Najpopularniejsze imiona dzieci w 2021 roku

Zgodnie z danym zebranymi przez Urząd Stanu Cywilnego w Warszawie, w 2021 roku królowały imiona tradycyjne i ponadczasowe. W pierwszej dziesiątce imion żeńskich znalazły się: Zofia, Alicja, Hanna, Zuzanna, Julia, Laura, Maja, Helena, Maria i Oliwia. Z kolei wśród imion męskich królowały imiona: Jan, Aleksander, Franciszek, Antoni, Stanisław, Jakub, Leon, Ignacy, Adam i Filip.

Najrzadsze imiona w Warszawie w 2021 roku

Nie brakowało jednak rodziców, którzy postawili na bardziej oryginalne imiona. Jak udało nam się ustalić, były też nieliczne przypadki, gdy pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w stolicy nie byli pewni, czy mogą nadać imię dziecku wybrane przez rodziców. - W razie wątpliwości co do imienia zaproponowanego przez rodziców, Urząd Stanu Cywilnego konsultuje się z Radą Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk - wyjaśniła Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza.

Jesteście ciekawi, jaki imiona były najrzadziej nadawane dzieciom w 2021 roku w Warszawie? Koniecznie obejrzyjcie poniższą galerię zdjęć. Niektóre imiona mogą was zadziwić!

Sonda
Jakie imię dla dziecka?
Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie