To najmniejsza dziewczynka w Polsce. Patrycja ważyła 380 gramów [ZDJĘCIA]

2021-11-17 16:57

Jedna z najmniejszych dziewczynek urodzonych w Polsce przyszła na świat w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie. W dniu narodzin ważyła zaledwie 380 gramów. W przeddzień Światowego Dnia Wcześniaka malutka Patrycja została wypuszczona przez lekarzy do domu, gdzie czekało na nią rodzeństwo. Gratulacje rodzinie i personelowi szpitala złożył prezydent Warszawy.

W środę obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Tak się złożyło, że 24 godziny wcześniej ze szpitala św. Zofii rodzice odebrali swoją córkę Patrycję. Dziewczynka przyszła na świat w dwudziestym tygodniu ciąży ważąc zaledwie 380 gramów. Była uważana za jedne z najmniejszych dzieci w Polsce. W pierwszych dniach po narodzinach wymagała wentylacji mechanicznej z powodu niedojrzałości płuc, dlatego była podłączona do respiratora i przebywała w inkubatorze. Jej wola walki była ogromna. Już z masą ciała ok. 1100 gramów została przeniesiona do łóżeczka w sali opieki pośredniej.

W dniu wypisu ze szpitala Patrycję odwiedził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który wręczył walecznemu maleństwu całą masę prezentów. - Od kiedy poznałem historię jednej z najmniejszych dziewczynek urodzonych w Polsce i to w szpitalu, w którym przyszły na świat moje dzieci, nie mogłem doczekać się, aby powitać ją w naszym mieście – powiedział prezydent.

Patrycja przyszła na świat w Oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala św. Zofii, który nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cavaliada 2021 na Torwarze. Emocje sięgały zenitu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE