Tłusty czwartek 2018: te cukiernie w Warszawie sprzedają najlepsze pączki! [RANKING, ADRESY]

2018-01-17 18:35

W Warszawie znajdziecie i pączki bezglutenowe, i amerykańskie donuty, i tradycyjne, polskie wypieki. Gdzie znaleźć najlepsze pączki na tłusty czwartek? Sprawdziliśmy, które cukiernie są najlepiej przygotowane!

Zanim nadejdzie wielki post, należy solidnie przygotować się na długi okres bez smakołyków. Najlepszą okazją do tego jest tłusty czwartek, czyli tradycyjne święto pączków. Warszawskie cukiernie oferują wiele rodzajów pączków, zarówno tych bardziej "autorskiej" kuchni, jak i tej domowej. Podpowiadamy, gdzie znajdziecie najlepsze pączki w Warszawie!

Tłusty czwartek - kiedy jest?

Tegoroczny tłusty czwartek wypada 8 lutego. To święto ruchome, które zawsze dzieje się w czwartek przed Wielkim Postem. W tłusty czwartek zaczyna się też ostatni tydzień karnawału.

Ile pączków w tłusty czwartek?

Według tradycji, kto nie zje chociaż jednego pączka w tłusty czwartek, temu przez cały rok nie będzie się powodzić. Dlatego też trzeba zadbać o odpowiednie zaopatrzenie i zapas wypieków. W większości cukierni można zamawiać duże ilości pączków z wyprzedzeniem, dzięki czemu nie będziemy musieli stać w długich kolejkach!

ZOBACZ TEŻ: 10 miejsc, gdzie schowasz się przed zimnem i zjesz coś słodkiego! [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE