Kierowca autobusu w Warszawie zrobił TO podczas jazdy. Pasażerka musiała napisać list [WIDEO]

2021-06-17 20:06
Bohaterskie zachowanie kierowcy autobusu
Autor: MZA

"To był odruch. Tak zostałem wychowany" – mówi o swojej reakcji Piotr, kierowca miejskiego autobusu, który widząc, że niepełnosprawna kobieta spadła ze swojego inwalidzkiego wózka tuż przy przejściu dla pieszych, pospieszył jej z pomocą. Mężczyzna zatrzymał pojazd i podbiegł do poszkodowanej kobiety. Spotkało się to z dużą pochwałą pasażerów, którym w ogóle nie przeszkadzało, że ich droga się opóźnia.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło 24 maja przy skrzyżowaniu ulic Boya-Żeleńskiego z Waryńskiego. O godzinie 13.35 autobus MZA linii 222 wjeżdża na krzyżówkę. Chwilę wcześniej z przejścia dla pieszych zjeżdża osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim, jednak w momencie gdy dociera do krawężnika nagle upada na jezdnię.

Sytuację opisujemy dopiero teraz, ponieważ dziś Miejskie Zakłady Autobusowe poinformowały, że dotarła do nich wiadomość od jednej z pasażerek, która opisała całą sytuację i pochwaliła zachowanie kierowcy autobusu. - Jestem zbudowana postawą młodego kierowcy. Na widok leżącego częściowo na jezdni, a częściowo na chodniku wózka, postawił go, usadził w nim kobietę i pozbierał jej rozsypane na chodniku rzeczy – napisała kobieta.

Piotr, młody kierowca miejskiego autobusu zachował wszystkie procedury. Wyłączył silnik w autobusie, włączył światła awaryjne. - Wrócił do autobusu i jeszcze przeprosił pasażerów za nieplanowaną przerwę w podróży, choć całe zdarzenie nie trwało dłużej niż dwie minuty. Mam nadzieję, że kierowca nie otrzyma nagany za opuszczenie autobusu na dwie minuty, a raczej pochwałę za swoją postawę – dodała pasażerka. I miała rację. - Każda pochwała, którą dostajemy bardzo buduje. Cieszymy się, że wśród naszych pracowników mamy wielu dobrych ludzi – stwierdził Adam Stawicki, rzecznik MZA.

Tak kierowca autobusu ratował niepełnosprawną kobietę na wózku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE