Trąbił na policjantów drogówki, gorzko tego pożałował. Utrata prawa jazdy to dopiero początek jego problemów

i

Autor: Pixabay Trąbił na policjantów drogówki, gorzko tego pożałował. Utrata prawa jazdy to dopiero początek jego problemów

Nagrabił sobie

Trąbił na policjantów drogówki, gorzko tego pożałował. Utrata prawa jazdy to dopiero początek jego problemów

2023-04-18 11:35

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę (15 kwietnia) w powiecie ciechanowskim. Kierowca audi najpierw trąbił na policjantów drogówki mierzących prędkość, a później gwałtownie przyspieszył. Jego zachowanie nie umknęło uwadze mundurowych. 45-letni mieszkaniec Ciechanowa narobił sobie poważnych problemów.

Mieszkaniec Ciechanowa rozzłościł policjantów drogówki

W minioną sobotę (15 kwietnia) uwagę policjantów z ciechanowskiej drogówki zwrócił kierowca audi. - W czasie mijania patrolu, który mierzył prędkość kierowcom w rejonie przejścia dla pieszych, mężczyzna trąbił na policjantów, a następnie gwałtownie przyśpieszył - przekazała mł. asp. Magda Zarembska z policji w Ciechanowie.

Zachowanie kierowcy nie umknęło uwadze mundurowych. Funkcjonariusze przeprowadzili pomiar prędkości odjeżdżającego pojazdu i okazało się, że kierowca audi rozpędził się do 104 km/h!

Kierowca audi stanie przed sądem

Mieszkaniec Ciechanowa nie uniknął kary. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 45-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. To jednak nie koniec. - Mieszkaniec Ciechanowa odpowie przed sądem nie tylko za przekroczenie prędkości, ale również za stworzenie zagrożenia w rejonie przejścia dla pieszych, używanie sygnałów dźwiękowych niezgodnie z przepisami oraz niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjanta w trakcie kontroli - przekazała asp. Magda Zarembska.

Policjantka przypomniała również, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach, to czas zatrzymania dokumentu wydłuży się do 6 miesięcy. Kolejne zaś zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Sonda
Straciłeś/aś kiedyś prawo jazdy?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają