Smutna wiadomość

Tragiczna wiadomość z Warszawy. Nie żyje najsłynniejszy warszawski bóbr z Doliny Służewieckiej. "Ktoś Cię zabił"

2022-12-03 14:42

Tragiczne wieści. Nie żyje najsłynniejszy bóbr w Warszawie. Samica jako pierwsza zasiedliła w 2018 roku teren Dolinki Służewieckiej. Była ulubienicą okolicznych mieszkańców i miłośników zwierząt. Poruszające pożegnanie napisał Roman Godłowski ze Stowarzyszenia Nasz Bóbr. - Byłaś rezydentką Dolinki Służewskiej. Byłaś, ale ktoś Cię zabił – czytamy w poście zamieszonym w mediach społecznościowych. Zwierzę miało pogruchotane kości.

Tragiczne wieści. Nie żyje najsłynniejszy bóbr w Warszawie

Tragiczne wiadomości nadeszły w piątek (2 grudnia) wieczorem. Samica bobra została znaleziona martwa nad brzegiem stawu. - Umarłaś nad brzegiem potoku i miałaś głęboką ranę i zgruchotane żebra – napisał Roman Głodowski. - Już trzeci raz jechałem do takiego wezwania. Dwa poprzednie razy okazywało się, że martwe zwierzę to piżmak. Tym razem, niestety, to była ta najważniejsza samica - mówi Głodowski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Miłośnik zwierząt w rozmowie przyznaje, że nie wie, jak doszło do tej tragedii. Wykluczył potrącenie przez samochód, bo do jezdni samicy było nie po drodze. Nie wyklucza za to zderzenia z rowerem lub hulajnogą elektryczną. Mogło też dojść do wypadku podczas wycinania trzciny w stawach. Niestety, zwierzę mogło również zginąć zaatakowane przez człowieka. - Pewnie nigdy się tego nie dowiemy – mówi „Wyborczej” Głodowski.

Samica bohaterka

Śmierć zwierzęcia bardzo poruszyła mieszkańców. Od 2018 roku mogli podziwiać to urocze zwierzę mieszkające na granicy Mokotowa i Ursynowa. Przez kilka lat samica mieszkała sama, aż w końcu przywędrował do niej partner. Na wiosnę 2022 roku założyła z nim rodzinę. Teraz ich młode straciły matkę. - Tak mi przykro... też mam swoich ukochanych dzikich przyjaciół, wyobrażam sobie, jak taka strata musi boleć – pisze jedna z internautek. Miłośnicy zwierząt zapewniają jednak, że reszta bobrzej rodziny ma się dobrze, a młode powinny już sobie poradzić.

Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar za znęcanie się nad zwierzętami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają