Tragiczny wypadek w Żyrardowie. To 21-latek potrącił pieszego i zostawił na pewną śmierć!

i

Autor: Policja Mazowiecka Tragiczny wypadek w Żyrardowie. To 21-latek potrącił pieszego i zostawił na pewną śmierć!

Potrącił mężczyznę i zwiał

Potworny wypadek w Żyrardowie. To 21-latek potrącił pieszego i zostawił na pewną śmierć!

2023-03-13 12:11

Policjanci z Żyrardowa zatrzymali sprawcę tragicznego wypadku, do którego doszło 6 marca. Jak się okazało, to 21-latek najpierw potrącił pieszego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając rannego mężczyznę na pewną śmierć. Życia 83-letniego pieszego nie udało się uratować. 21-latkowi grozi nawet do 12 lat więzienia.

Tragedia w Żyrardowie. Nie żyje pieszy potrącony przez auto

Do tragedii doszło w poniedziałek, 6 marca, około godz. 18:30 w Żyrardowie na skrzyżowaniu ulic Mireckiego i Ossowskiego. Kierujący autem osobowym potrącił pieszego. - Na skutek potrącenia oraz odniesionych obrażeń ciała 83-letni pieszy zmarł. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy ofierze wypadku - poinformowała st. sierż. Patrycja Sochacka z Mazowieckiej Policji.

Mundurowi zaapelowali o pomoc w poszukiwaniach uciekiniera, który po wypadku pozostawił rannego mężczyznę na pewną śmierć. Policyjni śledczy przez kilka dni prowadzili intensywne działania. Na podstawie śladów zabezpieczonych na miejscu tragicznego wypadku ustalili markę i typ pojazdu sprawcy oraz uszkodzenia auta.

Sprawca wypadku w Żyrardowie zatrzymany

- Sprawdzono wszystkie pojazdy wytypowanej marki, zarejestrowane w powiecie żyrardowskim. Zabezpieczono także zapisy z kamer monitoringów, które poddano szczegółowej analizie. Skuteczna praca policjantów doprowadziła, po 4 dniach od zdarzenia, do 21-letniego mieszkańca gminy Wiskitki, który przyznał się do spowodowania wypadku - przekazała st. sierż. Patrycja Sochacka.

Auto, którym kierował 21-latek, gdy śmiertelnie potrącił seniora, mundurowi odnaleźli na terenie jego posesji, a następnie zabezpieczyli je do sprawy. - W czynnościach brali udział biegli z zakresu techniki samochodowej i rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy jednoznacznie potwierdzili udział zabezpieczonego pojazdu w zdarzeniu - zapewniła st. sierż. Patrycja Sochacka.

Zatrzymany 21-latek usłyszał dwa zarzuty - spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenia pomocy. Młody mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu na najbliższe 2 miesiące. Grozi nawet do 12 lat więzienia.

Sonda
Czy dzieci należy uczyć udzielania pierwszej pomocy?