Trynosy-Osiedle. Zabił Natalię, a Oliwię ciężko ranił, po czym nagrał film. 17-latek jest już... na wolności!

2021-07-21 11:45
Trynosy-Osiedle. Zabił Natalię, a Oliwię ciężko ranił, po czym nagrał film. 17-latek jest już... na wolności!
Autor: Free-Photos/cc0/Pixabay.com 17-letni Konrad K., który potrącił w Trynosach-Osiedlu pod Ostrowią Mazowiecką dwie 17-latki, jest już na wolności.

17-letni Konrad K., który potrącił w Trynosach-Osiedlu pod Ostrowią Mazowiecką dwie 17-latki, jest już na wolności. Jedna z dziewczyn zginęła na miejscu, a drugą została ciężko ranna, a prokuratura postawiła chłopakowi zarzuty spowodowania umyślnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym Natalii K. i spowodowania obrażeń ciała Oliwii Z. Choć w czasie czynności policji na jaw wyszły inne "grzechy" 17-latka, sąd odrzucił wniosek o jego aresztowanie i wypuścił go na wolność. Chłopak, jadąc karetką po wypadku, zdążył jeszcze nagrać film, którym chwalił się znajomym.

Trynosy-Osiedle. Zabił Natalię, a Oliwię ciężko ranił. Prokuratura przedstawia dowody na winę Konrada K.

17-letni Konrad K., domniemany sprawca śmiertelnego wypadku w Trynosach-Osiedlu pod Ostrowią Mazowiecką, jest już na wolności. W piątek 16 lipca wieczorem chłopak odwoził do domu swoją rówieśniczkę, gdy nagle stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w dwie stojące na prawym poboczu 17-latki: Natalię K. i Oliwię Z. Pierwsza z nich zginęła na miejscu, natomiast druga została ciężko ranna i trafiła do szpitala. W toku śledztwa Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej ustaliła ponadto, że Konrad K. jechał motocyklem marki Kymco bez wymaganych uprawnień i prawdopodobnie poruszał się z nadmierną prędkością. Tuż po wypadku 17-latek odmówił użycia alkomatu, dlatego został zabrany do szpitala na pobranie krwi.

Czytaj też: Ćwiklinek. Potworny wypadek na DK nr 7! Kierowca bmw nie żyje, 4 osoby w szpitalu, w tym dziecko! Ogromne utrudnienia

Po śmiertelnym wypadku w Trynosach-Osiedlu nagrał film

Konrad K., który potrącił dwie 17-latki w Trynosach-Osiedlu, będąc w karetce, nagrał ponadto film. Chwalił się nim później znajomym w mediach społecznościowych, ilustrując go "uśmiechniętymi buźkami" i podpisem "tak się kończą balety".

- Konradowi K. przedstawiono zarzuty spowodowania umyślnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym Natalii K. oraz spowodowania obrażeń ciała Oliwii Z. Podejrzany wyjaśnił, że nie pamięta, czy przed wypadkiem spożywał alkohol oraz zasłaniał się niepamięcią co do bliższych okoliczności zdarzenia - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Czytaj też: Jeden mężczyzna nie żyje, drugi w ciężkim stanie! Co się stało w Przasnyszu?

Potrącił dwie 17-latki, ale jest już na wolności

Mimo wielu dowodów na to, że to właśnie Konrad K. doprowadził do śmiertelnego wypadku z udziałem dwóch 17-latek, Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej nie uwzględnił wniosku tamtejszej prokuratury i zdecydował o wypuszczeniu 17-latka na wolność. Został on objęty dozorem policji, otrzymał zakaz opuszczania kraju i musiał przedstawić poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł.

- Aktualnie śledztwo jest kontynuowane. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok Natalii K., oględziny motocykla z udziałem biegłego oraz rekonstrukcja przebiegu zdarzenia - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Czytaj też: Prof. Jerzy Bralczyk, Quebonafide i medaliści olimpijscy. Połączył ich szczytny cel i gra Monopoly Ciechanów!

Pogrzeb ofiar zabójstwa w Borowcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE