Trzaskowski pochwali się za 55 tys. zł dzięki radnemu PiS. Nowy pomysł na plac Bankowy. Ciekawy?

2022-06-19 10:12
Trzaskowski pochwali się za 55 tys. zł. Dzięki radnemu z PiS
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS, archiwum prywatne, M.Lasyk/REPORTER

Praski radny PiS Ernest Kobyliński chciał przypomnieć warszawiakom niezrealizowane obietnice prezydenta Warszawy. Zaproponował w ramach budżetu obywatelskiego, by tablice z hasłami Rafała Trzaskowskiego, z których się nie wywiązał do tej pory, pojawiły się w Warszawie na pl. Bankowym. Ratusz wyrzucił słówko ”niezrealizowane” i pomysł zaakceptował. Czy wystawa haseł wyborczych stanie przed urzędem miasta? Zdecydują warszawiacy w głosowaniu, które właśnie ruszyło.

Czy na pl. Bankowym pojawią się tablice z programem wyborczym prezydenta stolicy? Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim, w którym znajduje się nietypowy projekt. Ratusz początkowo projekt radnego Pragi-Północ Ernesta Kobylińskiego (działacza PiS) odrzucił. Uznał, że wyliczenie tylko tych niezrealizowanych obietnic prezydenta Rafała Trzaskowskiego nie mieści się w formule budżetu. Ale po wyrzuceniu z tytułu słowa „niezrealizowane” pomysł został zaakceptowany i dopuszczony. A urzędnicy nawet… podwyższyli koszt jego realizacji. Radny proponował 25 tys zł., ratusz oszacował go na 55 tys. zł.

- W trakcie ponownej oceny projektu wzięto pod uwagę różne warianty realizacji projektu związane z lokalizacją. Jeżeli nie będzie możliwe postawienie jej na dziedzińcu urzędu, zostanie przeniesiona w okolice pl. Bankowego a to wiąże się z zajęciem pasa drogi i opłatami. Wystawa to też koszt wynajęcia systemu do ekspozycji zewnętrznej. Dobrze byłoby umieścić tablice w miejscu podświetlonym, żeby wystawa była do obejrzenia również wieczorami i w nocy – odpowiada na pytanie „Super Expressu” Wojciech Staszewski z biura marketingu miasta.

Kolejne koszty to wydruk wielkoformatowy. Należało wziąć pod uwagę inflację, a co za tym idzie wzrost kosztów materiałów i pracy. Te wszystkie czynniki wpłynęły na podniesienie kosztów realizacji projektu – wyjaśnia Wojciech Staszewski z biura marketingu miasta.

Rafał Trzaskowski
Autor: ADAM CHEŁSTOWSKI / FORUM Rafał Trzaskowski skromnie ocenił siebie samego w telewizji. "Jestem osobą nietuzinkową"

„Galeria tablic byłaby urozmaicona o zdjęcia i cytaty prezydenta ze stacji telewizyjnych oraz akcji np. Campus Polska.” - czytamy w opisie projektu. „Wystawa w okresie wrzesień-listopad mogłaby stanąć np. przed urzędem na pl. Bankowym, aby mieszkańcy mogli podziwiać poczynania prezydenta stolicy.” - informuje opis.

- Nikt mnie, jako autora projektu, o tych zmianach nie poinformował! To manipulacja. Ale nie będę już się wycofywał – mówi nam Ernest Kobyliński, radny PiS, autor wielu innych projektów zgłaszanych do budżetu.

W ten sposób, dzięki radnemu partii Jarosława Kaczyńskiego prezydent Rafał Trzaskowski w przyszłym roku wyborczym będzie mógł pochwalić się mieszkańcom tym, co zrobił podczas 3 lat rządów. Jeśli oczywiście projekt przejdzie w głosowaniu.

Głosowanie nad projektami zgłoszonymi do nowej edycji budżetu obywatelskiego Warszawy rozpoczęło się w środę 15 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Ogłoszenie wyników 13 lipca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE