Warszawskie Śniadanie Wielkanocne

i

Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Trzaskowski urządzi warszawiakom Wielkanoc. Tysiące wolontariuszy dostarczy jajka i żurek!

2021-03-22 13:35

Święta Wielkanocne w polskiej tradycji to czas wspólnego, rodzinnego biesiadowania. Niestety już po raz drugi odbywają się one w pandemicznej rzeczywistości. Stołeczny ratusz kolejny raz przygotował dla mieszkańców stolicy świąteczną akcję „Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą”. Tym razem również swoją pomoc zaoferowała Fundacja Wolne Miejsce. Stołeczni urzędnicy ogłosili w poniedziałek, że poszukują chętnych wolontariuszy, którzy pomogą przy pakowaniu i rozwożeniu paczek.

Warszawskie Śniadanie Wielkanocne to akcja, która ma na celu dotarcie z tradycyjnym świątecznym śniadaniem oraz drobnymi upominkami do osób starszych, samotnych czy znajdujących się w trudnej sytuacji. Cała akcja organizowana jest w ścisłym reżimie sanitarnym.

Nie wszyscy będziemy mogli spędzić te święta tak, jak byśmy sobie marzyli. Stołeczny ratusz chce by były one chociaż trochę piękniejsze. - Pandemia pokazała nam jak ważna jest solidarność społeczna i że wśród nas jest wiele osób, które chcą pomagać innym. Zawsze możemy liczyć na warszawskich wolontariuszy. Zachęcamy ich więc, by również w tym roku pokazali swe dobre serce i ponownie pomogli osobom samotnym i potrzebującym. Nie możemy świętować razem, postarajmy się więc, by nikomu z potrzebujących nie zabrakło świątecznych potraw – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydent Warszawy. 

Od 22 do 31 marca, od godziny 9.00 do 17.00, pod numerem telefonu 517 989 649 można zgłaszać adresy, pod które wolontariusze mają dostarczyć paczki. Paczki trafią do potrzebujących w Niedzielę Wielkanocną - 4 kwietnia, o poranku.

Jeśli chcesz pomóc, dysponujesz wolnym czasem i możesz podarować go innym, zgłoś się do współorganizacji akcji. Zgłoszenia do wolontariatu można dokonać poprzez stronę www.ochotnicy.waw.pl. Pomoc jest potrzebna przy: kompletowaniu i pakowaniu paczek świątecznych (pomóc mogą osoby, które mają ukończone minimum 14 lat) oraz dostarczaniu paczek pod wskazane adresy 4 kwietnia – poszukiwane osoby z własnym środkiem transportu.

Ratusz potrzebuje około 100 wolontariuszy do pakowania i 300 do rozwożenia paczek. Zapisy trwają.

Warszawskie Śniadanie Wielkanocne

i

Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Jeśli nie mamy czasu, możemy wesprzeć akcję również poprzez przekazanie produktów lub propozycję innej formy pomocy wysyłają maila na adres fwmwarszawa@gmail.com. 

Paczki dla mieszkańców wolontariusze będą dostarczać w Niedzielę Wielkanocną - 4 kwietnia. W paczka znajdzie się biały barszcz lub żurek, 2 jajka na twardo w zabarwionych skorupkach, porcja wędlin oraz ciasta, słodycze i drobne upominki. Nie zabraknie również świątecznych życzeń. 

Warszawskie Śniadanie Wielkanocne - plakat

i

Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Żurek czy barszcz biały? Która wielkanocna zupa jest lepsza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE