PILNE: Rusza budowa trzeciej linii metra w Warszawie. Rafał Trzaskowski podjął decyzję

i

Autor: Marcin Wziontek PILNE: Rusza budowa trzeciej linii metra w Warszawie. Rafał Trzaskowski podjął decyzję

PILNE: Rusza budowa trzeciej linii metra w Warszawie. Rafał Trzaskowski podjął decyzję

2021-03-15 8:52

Rusza budowa trzeciej linii metra w Warszawie. Połączy ona Pragę-Południe z centrum, a w przyszłości z Ochotą i Mokotowem. Pomimo problemów budżetowych, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o budowie trzeciej linii metra. W pierwszym etapie powstanie sześć nowych stacji. W najbliższy czwartek na sesji Rady Warszawy, Trzaskowski wystąpi o pieniądze.

W budowie trzeciej linii metra bardzo ważną rolę odegra Stadion Narodowy. Będzie służył jako węzeł komunikacyjny, gdyż trzecia linia będzie poprowadzona ze stacji Stadion Narodowy. - Stąd pociągi wyruszą na kolejne stacje, które powstaną w pierwszym etapie inwestycji: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Gocław. Mają one powstać do 2028 r - informują pracownicy ratusza. W planach jest także poprowadzenie odgałęzienia do Stacji Techniczno-Postojowej na Koziej Górce.

NIE PRZEGAP: Warszawiacy w szoku! Wróciły wspomnienia. Po 24 latach otwarto stację Warszawa Główna

Plany są naprawdę ambitne.

Prezydent Warszawy nie chce czekać. Prace przygotowawcze mają już się rozpocząć teraz. - Chcemy dobrze przygotować ten projekt na nową perspektywę finansową Unii Europejskiej. Natomiast w drugiej połowie roku zlecone zostaną prace nad studium technicznym linii M3 po lewobrzeżnej stronie Warszawy - tłumaczy Rafał Trzaskowski.

Z tego wynika, że stacja Stadion Narodowy w niedalekiej przyszłości będzie kluczowym węzłem komunikacyjnym praskiej części Warszawy. Tam będziemy mogli wsiąść w autobus, tramwaj, metro czy też pociąg PKP.

Mapa metro

i

Autor: UM Warszawa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE