Otwarcie tunelu POW 20.12.2021. Premier Morawiecki przetnie wstęgę [RELACJA NA ŻYWO]

i

Autor: Krzysztof Nalewajko / GDDKiA Otwarcie tunelu POW 20.12.2021. Premier Morawiecki przetnie wstęgę [RELACJA NA ŻYWO]

Tunel POW: GDDKiA znów się kompromituje. Chodzi o datę otwarcia

2021-12-16 20:52

Tunel POW: kiedy otwarcie? To pytanie zadaje sobie wielu warszawskich kierowców. "Jesienią" - tę lakoniczną odpowiedź rzeczniczki Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad słyszeli wszyscy dziennikarze "Super Expressu", którzy wielokrotnie próbowali ustalić datę otwarcia tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy pod Ursynowem. Jesień za pasem, a konkretna data otwarcia tunelu POW pozostaje owiana tajemnicą.

Budowa tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy budzi ogromne emocje. Zwłaszcza, że jest opóźniona tak bardzo, że niektórzy stracili nadzieję na szybkie zakończenie budowy. W sieci kolejny raz zawrzało, gdy pojawiła się informacja o otwarciu tunelu POW pod Ursynowem 20 grudnia. Są do tego nawet wyraźne przesłanki. 

Wykonawca drogi zaplanował już wprowadzenie stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniach na terenie Ursynowa. Stanęły tam znaki informujące o zmianach od 20 grudnia. Nawet drogowcy sprecyzowali ostatnio bliższy termin, który wielokrotnie uogólniany był słowem "jesienią" i stwierdzili, że tunel zostanie otwarty do 21 grudnia. Wtedy bowiem kończy się kalendarzowa jesień, a zaczyna zima. 

Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA
Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA

- Tunel POW zostanie otwarty jesienią - powtarza jak mantrę Małgorzata Tarnowska. 

W środę (15 grudnia) w tunelu pod Ursynowem odbyły się spektakularne ćwiczenia symulujące wypadek masowy i pożar autokaru. W wydarzeniu uczestniczył m.in. wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który zapewnił, że inwestycja zostanie oddana do użytkowania już za kilka dni. Gdy zadaliśmy pytanie, czy możemy szykować się na otwarcie tunelu POW w najbliższy poniedziałek, czyli przedostatni dzień jesieni, usłyszeliśmy, że data która pojawiła się w "medialnej przestrzeni" jest kłamstwem

- Na tę chwilę wciąż nie wiem, kiedy zostanie otwarty tunel POW. Nadal czekamy na pozytywną decyzję wojewody. Nie potrafię powiedzieć kiedy to nastąpi - stwierdziła Małgorzata Tarnowska.

Kiedy zatem GDDKiA otworzy tunel pod Ursynowem? Tego nie wie nawet sama GDDKiA. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany