MOGŁO SKOŃCZYĆ SIĘ TRAGEDIĄ

Uratował dwóch tonących chłopców. Służby udostępniły mrożące krew w żyłach nagranie

2025-04-29 11:49

Konrad Klimowicz, dzielnicowy z Pionek, udowodnił, że prawdziwy bohater nosi mundur nie tylko w pracy. Policjanci w ciągu kilku dni dwukrotnie ruszył na ratunek tonącym dzieciom. Jego szybka reakcja zapobiegła tragedii i ocaliła życie dwóch chłopców.

Super Express Google News

Pierwsza sytuacja miała miejsce nad Stawem Górnym w Pionkach, gdzie sierż. szt. Klimowicz spędzał czas wolny z synem. Spokojny dzień zakłócił nagły plusk i wołanie o pomoc. Bez wahania policjant pobiegł w stronę wody, gdzie zobaczył walczącego o życie kilkuletniego chłopca i jego matkę, która próbowała go ratować.

W takich sytuacjach nie ma czasu na myślenie. Liczy się każda sekunda – mówił później sierż. szt. Klimowicz. Dzielnicowy natychmiast wskoczył do wody i wyciągnął dziecko na pomost, zapewniając mu bezpieczeństwo.

Zaledwie kilka dni później, podczas wędkowania z synem, sierż. szt. Klimowicz ponownie wykazał się czujnością i odwagą. Tym razem zauważył 11-letniego chłopca, który nagle zniknął pod powierzchnią wody. Policjant bez wahania ruszył na pomoc i wyciągnął tonącego na brzeg, gdzie przekazał go w ręce zaniepokojonych rodziców.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, żadne z dzieci nie odniosło poważnych obrażeń. Postawa policjanta zasługuje na najwyższe uznanie i jest przykładem prawdziwego bohaterstwa.

Sierż. szt. Konrad Klimowicz na co dzień dba o bezpieczeństwo mieszkańców Pionek. Jak informuje Justyna Jaśkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, jego poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy zasługują na szczególne uznanie.

Grób Patrycji i Łukasza utonął w białych kwiatach. Małżeństwo zginęło ratując swoją 4-letnią córeczkę
Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki