Usłyszał, jaki mandat musi zapłacić. Młody kierowca zemdlał na drodze

i

Autor: Shutterstock

Szok!

Usłyszał, jaki mandat musi zapłacić. Młody kierowca zemdlał na drodze

2023-06-14 10:09

Tę naukę młody kierowca zapamięta do końca życia. W piątek (9 czerwca) 23-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Nie umknęło to uwadze policjantów z radomskie drogówki. Podczas kontroli na jaw wyszło, że nie było to pierwsze przewinienie młodego mężczyzny. Kiedy 23-latek usłyszał jaki mandat mu grozi… zemdlał!

Kierowca zemdlał, gdy usłyszał wysokość mandatu

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątek, 9 czerwca, na trasie S7 w miejscowości Barak (pow. szydłowiecki). Policjanci radomskiej drogówki prowadzili statyczny pomiar prędkości w ramach działań długi weekend „Boże Ciało”. Około godz. 17:20 ich uwagę zwrócił kierujący osobowym renaultem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Mundurowi zatrzymali go do kontroli.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 23-letni kierujący na swoim koncie ma kilka wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości, a ostatnie pochodzi z zeszłego roku i kwalifikuje go do warunków recydywy, co wiąże się z podwojeniem kwoty mandatu do 3 000 złotych - przekazała sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej policji.

Kiedy 23-latek usłyszał, jak wysoki mandat przyjdzie mu zapłacić, zbladł i osunął się na ziemię!

23-letni kierowca surowo ukarany

Policjanci udzieli młodemu mężczyźnie pomocy oraz zaproponowali wezwanie karetki pogotowia. 23-latek odmówił jednak i oświadczył, że czuje się dobrze, a najzwyczajniej emocje wzięły górę.

- Ostatecznie młody kierowca, mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego, przyjął mandat, a na jego konto kierowcy trafiło kolejne 13 punktów karnych - poinformowała sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa.

Sonda
Dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?