Przechodziła z rowerem po przejściu dla pieszych, zginęła pod kołami auta. Tragedia w Żurominie

i

Autor: KPP w Żurominie Przechodziła z rowerem po przejściu dla pieszych, zginęła pod kołami auta. Tragedia w Żurominie

Nie żyje 75-latka

Przechodziła z rowerem po przejściu dla pieszych, zginęła pod kołami auta. Tragedia w Żurominie

2023-06-14 9:26

Koszmar rozegrał się rankiem w poniedziałek, 12 czerwca, w Żurominie. Na przejściu dla pieszych przy ul. Lidzbarskiej zginęła 75-latka, która przechodziła z rowerem przez jezdnię. Kobietę potrącił 57-letni kierowca kii. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za spowodowanie śmierci kobiety odpowie przed sądem.

Żuromin. 75-latka zginęła na przejściu dla pieszych

Do wypadku doszło 12 czerwca około godz. 9:25 w Żurominie przy ul. Lidzbarskiej. - Jak wynika, ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, 75-letnia mieszkanka gminy Żuromin, chwilę przed zdarzeniem jechała rowerem po chodniku, wzdłuż ulicy Lidzbarskiej. Chwilę później, z niewyjaśnionych przyczyn na ulicy Lidzbarskiej doszło do zdarzenia, w którym potrącona została 75-latka przez kierującego pojazdem marki Kia - przekazał asp. Tomasz Łopińskiz policji w Żurominie.

Rannej kobiecie została udzielona pierwsza pomoc, a następnie 75-latka została przetransportowana do szpitala. Niestety, obrażenia były zbyt poważne. Kobieta zmarła.

Na miejscu tragicznego w skutkach wypadku policjanci prowadzili swoje czynności, by ustalić szczegółowe przyczyny i okoliczności zajścia. Niezwykle pomoce okazało się nagranie z samochodowego rejestratora wideo.

Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa

- Z zapisu kamery wynika, że do zdarzenia drogowego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący samochodem kia nie ustąpił pierwszeństwa 75-letniej pieszej, która przechodziła z rowerem po przejściu dla pieszych ulicą Lidzbarską doprowadzając do jej potrącenia. 57-latek został zatrzymany w związku ze sprawą - poinformował asp. Tomasz Łopiński.

We wtorek, 13 czerwca, mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Mławie. 57-latek będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

- Decyzją prokuratora wobec sprawcy zdarzenia zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego - przekazał asp. Łopiński.

Sonda
Czy rowerzyści jeżdżą bezpiecznie?