Warszawiacy powinni pamiętać, że śmieci same się nie uprzątną

i

Autor: Super Express Warszawiacy powinni pamiętać, że śmieci same się nie uprzątną

W ostatni weekend 150 tysięcy osób zostawiło nad Wisłą butelki i śmieci. Co na to miasto? [AUDIO]

2018-04-24 9:30

Więcej koszy na śmieci i więcej przenośnych toalet, tak miasto chce walczyć z bałaganem na Bulwarach. Po ostatnim weekendzie, kiedy bawiło się tam 150 tysięcy osób, puste butelki leżały wszędzie. Władze zapowiadają, że specjalnych koszy na szkło przybędzie i trudno będzie je przegapić. Sprawą zajęła się nasza reporterka Ola Galant.

- Pojawią się dodatkowe kosze. Przede wszystkim pojawią się specjalne kosze na szkło, pojawi się takich koszów sto. To są takie zielone, dwustulitrowe beczki, które będą specjalnie oznakowane - mówi Iwona Zwolińska z Zieleni Miejskiej.

Wypitego alkoholu trzeba się też pozbyć - imprezowicze ratują się jak mogą, a wokół mostów unosi się nieprzyjemny zapach. Na to Zieleń Miejska również ma sposób. - Na Bulwarach w tej chwili są toalety, wszędzie są też postawione toi-toie i będzie ich więcej. W ciągu najbliższych tygodni w odcinku centralnym pojawi się kilkadziesiąt nowych - zapowiada Iwona Zwolińska.

>>> W odwiedziny do jednego ze stołecznych mieszkań wpadła... papuga

Jednak bałagan to problem nie tylko bulwarów. Na bród i hałas skarżą się mieszkańcy Powiśla. - Nie możemy mieszkańcom powiedzieć, że mają nie przychodzić na Bulwary, bo cel był dokładnie odwrotny. Drzwi są otwarte, mieszkańcy przychodzą na spotkania i to jest najszybsza forma żebyśmy mogli wysłuchać, co przeszkadza najbardziej i znaleźć wspólne rozwiązania - zapewnia Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Niestety, muszą wytrzymać jeszcze przynajmniej 3 tygodnie, dopiero wtedy nad Wisłą mają się pojawić dodatkowe kosze i toalety. Jak Zieleń Miejska stara się ratować bulwary, sprawdziła nasza reporterka Ola Galant:

Czytaj też: Raj dla archeologów i piekło dla kierowców. Remont placu Krasińskich jeszcze potrwa [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE