Metro już kursuje na Targówek. Na razie puste wagony

2019-09-05 11:28 DS

Dobre wieści dla wszystkich mieszkańców Targówka! W środę pociągi II linii kursowały na trasie rozszerzonej o trzy stacje: Trocka, Targówek Mieszkaniowy i Szwedzka. Co prawda jeszcze bez pasażerów, ale jest tylko kwestią czasu, kiedy zostaną one otwarte dla pasażerów. Niewykluczone, że już w przyszłą sobotę.

Sporo się dzieje na skończonej już budowie trzech stacji na Pradze i Targówku. Cały czas trwają tam kontrole inspektorów z nadzoru budowlanego, którzy sprawdzają czy wszystko jest zgodne z projektem. Sprawdzane jest wszystko – instalacje elektryczne, wentylacja, wejścia do metra, windy, perony, pomieszczenia techniczne, rozdzielnie i urządzenia obsługi stacji. Na stacji Targówek Mieszkaniowy znaleziono pewne nieścisłości np. drzwi otwierające się nie w tę stronę lub niezabezpieczony kabel, ale nie są to rzeczy, które staną na przeszkodzie do otwarcia. Z kolei w środę pociągi II linii kursowały już na całej trasie do Trockiej.

Pociągi zostawiały pasażerów na stacji Dworzec Wileński i dalej jechały już puste. Zatrzymywały się na stacjach, a za stacją Trocka zmieniały kierunek jazdy i ruszały w kierunku ronda Daszyńskiego – usłyszeliśmy od Anny Bartoń, rzecznik prasowego metra.

Wszyscy nie mogą jednak doczekać się otwarcia. Od wysoko postawionego urzędnika dowiedzieliśmy się, że liczą oni na to, że między 15 a 17 września do urzędu miasta wpłynie pozwolenie na użytkowanie od wojewody. Po otrzymaniu pozwolenia metro jest gotowe do 72 godziny uruchomić kursowanie podziemnej kolejki do stacji Trocka na Targówku.

Pozytywnie nastawiony jest też prezydent wiceprezydent Soszyński.

Jesteśmy przekonani, że dokumenty zostaną podpisane przez wojewodę i przekazane nam zgodnie z zapowiedziami, a to będzie oznaczało, że do umownego 20 września lub niedługo potem ruszymy – usłyszeliśmy od wiceprezydenta Soszyńskiego – Jestem absolutnie przekonany, że w tym miesiącu pojedziemy metrem na Targówek – podkreśla.