W urzędzie znaleziono zwłoki 43-latka. Kilka dni wcześniej wyszedł z aresztu śledczego

i

Autor: Shutterstock, Wikimedia Commons

NOWE FAKTY

W urzędzie znaleziono zwłoki 43-latka. Kilka dni wcześniej wyszedł z aresztu śledczego

2023-11-30 14:56

Prokuratura Rejonowa w Płońsku w ramach śledztwa bada okoliczności śmierci 43-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w ostatni wtorek (28 listopada) w piwnicy Urzędu Gminy w Baboszewie (pow. płoński). Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna niedawno opuścił zakład karny.

Zwłoki w urzędzie. Nie żyje 43-latek

Otrzymaliśmy już z policji materiały sprawy. Akta zostały zarejestrowane. Na pewno jeszcze dziś zostanie podjęta decyzja o wszczęciu śledztwa, na razie w kierunku art. 151 Kodeksu karnego, czyli doprowadzenia do samobójstwa. W ramach postępowania zostanie przeprowadzona sekcja zwłok – powiedziała w czwartek (29 listopada) w rozmowie z Polską Agencją Prasową prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak.

Jak wyjaśniła, zwłoki 43-latka odkrył 28 listopada nad ranem w piwnicy Urzędu Gminy w Baboszewie jeden z pracowników.

– Była to łazienka w piwnicy budynku zaadaptowanej na część socjalną, do której prowadzi oddzielne wejście. To pomieszczenie właściwie ogólnodostępne bez monitoringu. Nie było ono zamykane – podkreśliła prok. Ambroziak.

Tożsamość 43-latka, mieszkańca gminy Baboszewo, nie budzi wątpliwości. – Wiemy też, że mężczyzna ten 22 listopada opuścił zakład karny – zaznaczyła.

Jak informowała wcześniej policja, po znalezieniu zwłok mężczyzny w piwnicy Urzędu Gminy w Baboszewie 28 listopada we wczesnych godzinach porannych na miejscu wykonano wszelkie niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora, a ciało zabezpieczono w prosektorium.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia