Trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych

i

Autor: materiały prasowe Trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych

W Warszawie powstanie wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych!

2019-03-26 14:12

Na mapie Warszawy pojawi się nowe miejsce dla osób niepełnosprawnych. Już niebawem niepełnosprawni mieszkańcy stolicy będą mogli wsiąść... na trzy kółka! Jutro otwarcie wypożyczalni rowerów trójkołowych. 

Projekt ruszył w 2017 roku. Wówczas powstało pięć punktów z rowerami. Rok później było ich już ponad osiemdziesiąt. Do tej pory w Polsce powstało już 99 bezpłatnych wypożyczalni rowerów dla osób z niepełnosprawnością. Co ciekawe, takiej wypożyczalni nie było... w Warszawie. 

– Cieszymy się, że w Warszawie powstanie miejsce, które pomoże zaktywizować osoby niepełnosprawne. Uruchomienie wypożyczalni zbiega się w czasie ze 100-leciem działalności PCK, więc okazja do świętowania będzie podwójna – mówi Dyrektor MOO PCK, Honorata Krzywoń.

Czytaj także: Pełnomocnik prezydenta ds. kobiet - potrzebujemy nowego urzędnika? [AUDIO]

Jak to działa?

Fundacja Eco Textil całkowicie bezpłatnie przekazuje rowery rehabilitacyjne, umożliwiające korzystanie z nich osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Sprzęt dostępny jest w trzech rozmiarach: dziecięcym, młodzieżowym oraz dla osób dorosłych.

Oprócz rowerów, do wypożyczalni trafi także sprzęt rehabilitacyjny - balkoniki ortopedyczne, wózki i kule. Wypożyczalnia będzie czynna w godzinach 8.00-16.00, 5 dni w tygodniu. Umożliwi wypożyczenie rowerów na umówiony z zainteresowanymi osobami czas.

Czytaj także: Hejt na ścianach nie ma z nimi szans. Malarze podwórkowi z Muranowa mówią "Stop Bazgrołom" [AUDIO]

Więcej informacji na stronie www.ecotextil.pl.

Czytaj także: Hala Mirowska: Koniec z plastikowymi torebkami! Ruszyła akcja "Mam na to papier"

Czytaj także: Paragon to nie papier, żarówka to nie szkło. Absurdy segregacji śmieci [INFORMATOR]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany