W Warszawie zgasną światła. Dlaczego stolica pogrąży się w ciemnościach?

i

Autor: Pixabay W Warszawie zgasną światła. Dlaczego stolica pogrąży się w ciemnościach?

Ważna informacja

W Warszawie zgasną światła. Dlaczego stolica pogrąży się w ciemnościach?

2023-03-25 9:30

W sobotę wieczorem, 25 marca, w Warszawie zgasną światła, a a najbardziej charakterystyczne miejsca w stolicy na godzinę pogrążą się w ciemnościach. Dlaczego władze miasta podejmują takie działanie? Chodzi o skłonienie do refleksji na temat środowiska i tego, jak każdy z nas może wpłynąć na jego ochronę.

Godzina dla Ziemi w Warszawie

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem Warszawa włącza się w Godzinę dla Ziemi. Podczas ogólnoświatowej akcji organizowanej przez WWF, osoby prywatne, firmy i miasta wyłączają na godzinę światła i iluminacje. „Takie działanie ma skłonić do refleksji na temat środowiska i tego, jak każdy z nas może wpłynąć na jego ochronę. Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest walce z wymieraniem gatunków” - tłumaczy stołeczny ratusz.

Jak alarmuje WWF, „w ciągu ostatnich 50 lat monitorowane populacje gatunków zwierząt zmniejszyły się o 69 proc.”.

Warszawa pogrąży się w ciemnościach

W tym roku Godzina dla Ziemi wypada 25 marca. Wydarzenie to objął honorowym patronatem Prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Punktualnie o godzinie 20:30 na 60 minut wyłączone zostaną m.in. światła Pałacu Kultury i Nauki oraz iluminacje murów obronnych Starego Miasta i na moście Śląsko-Dąbrowskim. W tegoroczną akcję włączają się także stołeczne placówki edukacyjne i instytucje kultury. Najbardziej rozpoznawalne miejsca stolicy pogrążą się w ciemnościach.

Powinniśmy oszczędzać nie tylko prąd, ale i wodę. O tym w materiale wideo:

Warszawska kranówka do wszystkiego. Jak nie marnować wody?
Sonda
Godzina dla Ziemi 2023. Wyłączysz w swoim domu/mieszkaniu światło na 60 min?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany