Orleń plamisty

i

Autor: SHUTTERSTOCK Orleń plamisty

W nowym domu

W warszawskim ZOO zamieszkali nowi lokatorzy. To dwa samce orlenia plamistego

2022-08-19 15:11

Od 16 sierpnia w warszawskim ZOO można podziwiać nowych, tropikalnych lokatorów. To dwa samce orlenia plamistego. Piękne wodne zwierzęta przyjechały do stołecznego ogrodu zoologicznego z Burgers' Zoo w Arnhem w Holandii. W naturze orlenie plamiste zamieszkują Indo-Pacyfik. W Warszawie można je spotkać w Akwarium Morskim.

Orlenie plamiste w ZOO w Warszawie

Pracownicy warszawskiego ZOO od 10 sierpnia podsycali emocje tajemniczymi wpisami w mediach społecznościowych. "W naszym akwarium morskim pojawili się nowi mieszkańcy. Ze względu na aklimatyzację sala z akwenem morskim pozostaje zamknięta do piątku. Będziemy podawać Wam kolejne informacje na bieżąco, więc zaglądajcie na nasz profil" - napisali 10 sierpnia.

Kolejny wpis, który pojawił się dwa dni później, również trzymał w niepewności. "Obiecujemy Wam, że warto uzbroić się w cierpliwość, a na pewno się nie rozczarujecie. Na początku przyszłego tygodnia ujawnimy Wam kto to taki, ale możecie w ramach zabawy zgadywać kto to może być. Może macie jakieś pomysły?" - pisali na Facebooku pracownicy ZOO.

Wreszcie 18 sierpnia wszystko stało się jasne! Nowi mieszkańcy ZOO to dwa samce orlenia plamistego.

"NOWI TROPIKALNI MIESZKAŃCY zawitali do Warszawskiego ZOO! Dwa samce Aetobatus ocellatus, czyli orlenia plamistego, 10 sierpnia przyjechały do stołecznego Ogrodu z Burgers' Zoo w Arnhem w Holandii. Od 16 sierpnia możecie oglądać te piękne zwierzęta w Hipopotamiarnia i Akwarium Morskie Warszawskiego ZOO. Starszy, 2-letni samiec ma masę ok. 20 kg, drugi, roczny - waży 10 kg. Panowie jeszcze podrosną, gdyż średnica płaszcza orleni plamistych może mieć nawet 1,5 m, a ich masa osiągać do 30 kg" – przekazali pracownicy ZOO.

Wyjaśnili również, że orlenie przez kilka dni przyzwyczajały się do nowego domu, więc odwiedzający ogród zoologiczny nie mogli ich zobaczyć.

Gdzie żyją orlenie plamiste?

W naturze orlenie plamiste zamieszkują Indo-Pacyfik, czyli wody tropikalne Oceanu Indyjskiego i zachodnio-środkową część Pacyfiku. Poruszają się zupełnie inaczej niż "zwykłe" ryby. Wygląda to, jak spokojny lot ptaka, ale pod wodą!

Urodziny lwów w gdańskim ZOO

ZOBACZ TEŻ GALERIĘ ZDJĘĆ: Nowy mieszkaniec warszawskiego zoo. Już niebawem będzie można zobaczyć galidię

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE