Warszawa. 19-latka i jej partner zatrzymani w centrum miasta. Policja zabezpieczyła blisko 3 kg narkotyków

i

Autor: KRP I - Śródmieście Warszawa. 19-latka i jej partner zatrzymani w centrum miasta. Policja zabezpieczyła blisko 3 kg narkotyków

Zostali aresztowani

Warszawa. 19-latka i jej partner zatrzymani w centrum miasta. Policja zabezpieczyła blisko 3 kg narkotyków

2022-11-17 11:10

Para młodych ludzi została zatrzymana przez kryminalnych ze śródmiejskiej policji. Są oni podejrzani o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W torebce 19-latki oraz w mieszkaniu zajmowanym przez nią i partnera funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli w sumie blisko 3 kg środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące para spędzi za kratkami.

Zatrzymanie w Śródmieściu

Pod koniec października śródmiejscy kryminalni zorganizowali zasadzkę i cierpliwie czekali, aż nadarzy się właściwy moment, by zatrzymać parę młodych ludzi podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Akcja nabrała tempa około 15 na ul. Włodarzewskiej. W torebce 19-latki kryminalni znaleźli sześć zgrzanych termicznie pakietów z mefedronem, jeden pakiet z marihuaną oraz jeden z kokainą. Kolejne narkotyki funkcjonariusze znaleźli podczas przeszukania mieszkania kobiety i jej partnera.

- W szafie kryminalni ujawnili pięć pakietów zgrzanych termicznie z marihuaną, pięć z mefedronem, dwa z kokainą, trzy pojemniki plastikowe z marihuaną i innymi środkami chemicznymi oraz słoik z mefedronem. W sumie policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko trzy kilogramy środków odurzających - poinformował podinsp. Robert Szumiata z policji w Śródmieściu.

Co więcej, mundurowi zabezpieczyli jeszcze dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków, zgrzewarkę termiczną oraz 18 500 złotych, mogące pochodzić z przestępstwa.

Para tymczasowo aresztowana

W prowadzonym przez prokuraturę śledztwie zarówno kobieta, jak i mężczyzna usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im za to do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pary na 3 miesiące.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Warszawie?
Nasi Partnerzy polecają