Warszawa: Będzie nowy most? Miasto nie mówi „nie” [AUDIO, ZDJĘCIA]

2015-10-29 14:12 Anna Wójcik
Warszawski most
Autor: Materiały ESKA INFO Warszawa Warszawski most

Warszawa będzie mieć nowy most dla pieszych i rowerzystów? Być może. Ratusz nie mówi "nie" na wybudowanie Traktu Praskiego.  

Są szanse na nowy most w stolicy. Mieliby korzystać z niego piesi i rowerzyści. Obecnie w całej Warszawie mamy 10 przepraw. Na pomysł pierwszego w Warszawie mostu, tylko dla pieszych i rowerzystów, wpadła projektantka Małgorzata Dembowska.

Nowy projekt łączyłby Krakowskie Przedmieście z ulicą Ząbkowską. Jego elementem mogłaby być 400-metrowa kładka, przerzucona przez Wisłę na wysokości ulicy Karowej. - Byłoby to miejsce pełniące przede wszystkim funkcję komunikacyjną: do spacerowania, do jazdy na rowerze. Znalazłyby się tam też punkty usługowe - mówi Agnieszka Kłąb z UM Warszawa.

Projekt nowego mostu
Autor: Materiały prasowe Małgorzata Dembowska Projekt nowego mostu

Zanim jednak miasto zdecyduje się na taki most to musi sprawdzić, ile to będzie on kosztował. - Poszukamy, może uda nam się w ramach oszczędności przetargowych znaleźć takie pieniądze - powiedziała Kłąb.

Trakt Praski
Autor: Materiały prasowe Małgorzata Dembowska Trakt Praski

Nie wiadomo jednak kiedy most miałby powstać, bo oszczędności przetargowych można szukać dopiero po rozstrzygnięciu takich przetargów, czyli najwcześniej w przyszłym roku.

Szczegóły zna Paweł Pawłowski, reporter Radia ESKA.


 

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE