Warszawa. Budowa drugiej linii metra. Mieszkańcy się ucieszą. Będą zmiany w komunikacji

i

Autor: Metro Warszawskie budowa II linii metra na Bemowie

Budowa metra na Bemowo: zmiany w komunikacji. WTP ogłasza nowe rozkłady jazdy

2021-06-15 14:00

Praca przy budowie drugiej linii metra na Bemowie wre. Pod ziemią układane jest torowisko oraz trwają prace kamieniarskie na antresolach i peronach stacji. Na powierzchni zaplanowane były roboty, które obejmowały budowę jezdni i chodnika, a także drogi dla rowerów wzdłuż ul. Powstańców Śląskich. Te prace już się zakończyły! Dlatego od czwartku, warszawiaków znów czekają zmiany w komunikacji.

Robotnicy pracujący przy budowie drugiej linii metra na Bemowie mają pełne ręce pracy. Pod ziemią trwają roboty związane z montażem sieci i urządzeń całoliniowych, układaniem torowiska, a także prace kamieniarskie na antresolach i peronach stacji. Z kolei na powierzchni, w obrębie ulicy Powstańców Śląskich, prace już się zakończyły. W związku z tym ratusz poinformował o zmianach w komunikacji, które czekają warszawiaków.

ZOBACZ TEŻ: Trzaskowski kpi ze zwykłych warszawiaków?! Zlekceważył emerytkę. "Jestem taka zawiedziona"

Już od czwartku, 17 czerwca, od około godz. 22, kierowcy będą mogli korzystać z nowej infrastruktury drogowej.

- Otwarta zostanie zachodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Górczewskiej do Czumy. Oznacza to, że jadący ul. Powstańców Śląskich od strony obwodnicy (al. Obrońców Grodna) będą mogli pojechać prosto przez skrzyżowanie z ul. Górczewską w stronę Połczyńskiej. Przywrócona będzie również możliwość skrętu w prawo z ul. Górczewskiej (od strony Lazurowej) w Powstańców Śląskich. Nadal nie będzie można jednak skręcić z ul. Górczewskiej (od strony centrum) w lewo w Powstańców Śląskich w kierunku południowym. Kierowcy, którzy będą chcieli pojechać z ul. Górczewskiej w stronę ul. Połczyńskiej, zostaną skierowani na objazd ul. Konarskiego do ul. Powstańców Śląskich - wyjaśnił Konrad Klimczak ze stołecznego ratusza.

Będą również zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Autobusy linii 112 oraz nocnych N01 i N42 wrócą na swoje trasy podstawowe w kierunku przystanków Karolin, Ursynów płn. i Dw. Centralny. Z kolei autobusy linii 190 pozostaną na trasie objazdowej w kierunku przystanku Os. Górczewska. Jak podaje ratusz, od skrzyżowania ulic Górczewskiej i Konarskiego nadal będą kursowały ulicami: Konarskiego – Powstańców Śląskich.

Warto też przypomnieć, że pod koniec czerwca planowane jest wyłączenie ruchu tramwajowego w rejonie prac przy budowie drugiej linii metra i wprowadzanie kolejnych etapów tymczasowej organizacji ruchu. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Rutkowski Story - Okradli zwłoki mojego męża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają