Pies - Schronisko Na Paluchu

i

Autor: Urząd m.st. Warszawy

Warszawa: Jak bezpłatnie zaczipować, wysterylizować czy wykastrować swojego pupila? [PORADNIK]

2020-07-16 20:11

Warszawiacy mogą skorzystać z bezpłatnego czipowania swoich psów i kotów w ramach miejskiego programu. Dzięki temu czworonogi będą bezpieczne również podczas letnich wyjazdów. Ratusz dofinansuje też sterylizację i kastrację aby zapobiegać bezdomności zwierząt.

Bez względu na to, czy wyjeżdżamy poza Warszawę razem z pupilem, czy zostawiamy go pod tymczasową opieką, warto zabezpieczyć nasze zwierzę przed zaginięciem.

Każdy warszawiak, który zaczipuje pupila, zwiększa szansę powrotu zwierzęcia do domu w razie zaginięcia. Mieszkańcy mogą zapisać czworonoga na zabieg w jednej z wybranych placówek weterynaryjnych. (Bez względu na dzielnicę zamieszkania). Akcja trwa do końca roku lub do wyczerpania środków finansowych.

Warszawa: Klubowa noc na bulwarach! Zobacz program na najbliższy weekend!

Jak zaczipować pupila? 

Wystarczy wypełnić wniosek w placówce weterynaryjnej, pokazać dowód tożsamości i książeczkę zdrowia lub paszport psa lub kota. Warunkiem jest ukończenie przez zwierzę 12 tygodnia życia, a dodatkowo w przypadku psów aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela są wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych Safe-Animal do 5 dni od zaszczepienia mikroprocesora.

Warszawa: Rusza remont po tragedii na Sokratesa? Urzędnicy obiecują rozpoczęcie prac jesienią [GALERIA]

Czip ma wielkość ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Wprowadzany jest podskórnie i może działać nawet kilkadziesiąt lat. W przypadku odnalezienia zaginionego psa lub kota funkcjonariusze Ekopatrolu Straży Miejskiej mogą za pomocą specjalnego czytnika poznać indywidualny numer czipa i w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. W urządzenia te wyposażone jest warszawskie Schronisko Na Paluchu oraz większość lecznic weterynaryjnych.

Warszawa: Nie uwierzysz! Robił to na ławce przed blokiem!

Sterylizacja i kastracja...

Dodatkowo ratusz oferuje też zabieg sterylizacji i kastracji naszych pupili z pokryciem kosztów wizyty kwalifikacyjnej, narkozy, samego zabiegu, pooperacyjnej opieki, wizyty kontrolnej i zdjęcia szwów. Tu również należy pokazać dowód tożsamości. Będzie potrzebna też karta warszawiaka z ważnym e-hologramem. Do tego książeczka zdrowia zwierzęcia zawierająca numer wszczepionego czipa. Nasz pupil musi mieć ukończone sześć miesięcy. Podczas zabiegu, suki i kotki nie powinny być w trakcie cieczki bądź rui, a od ostatniego szczepienia muszą upłynąć przynajmniej dwa tygodnie.

Warszawa: Batalia pod ambasadą Azerbejdżanu! W akcji oddziały policyjne [WIDEO, GALERIA]

Szczegóły i wskazówki dostępne są na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu 19115.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

ZOBACZ TEŻ CO DZIEJE SIĘ POD AMBASADĄ AZERBEJDŻANU:

Batalia pod ambasadą. Interweniowały oddziały policji.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany