Warszawa. Masowe szczepienia przeciw covid-19 nawet na stacjach metra i na Legii! Gdzie dokładnie? Kiedy? Na jakich zasadach? LISTA PUNKTÓW

2021-04-06 13:18 Izabela Kraj
Południowy zaczyna szczepić
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Najwięcej warszawiaków ma zostać zaszczepionych na stadionie Narodowym i w Południowym

Warszawa uruchamia 13 nowych punktów masowych szczepień przeciwko koronawirusowi. Wreszcie! Razem będzie ich 72. Są już wyznaczone konkretne lokalizacje do których trzeba będzie się zgłaszać. Punkty rozmieszczone będą w 10 dzielnicach. - Ruszamy z akcją #WarszawaSzczepi – informuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Stadion Legii przy Łazienkowskiej będzie centralnym punktem szczepień.

„Wszyscy tęsknimy za normalnością. Całkowicie rozumiem Wasze zmęczenie i złość spowodowaną kolejnymi obostrzeniami, świętami w cieniu ograniczeń. Dlatego jako Warszawa mobilizujemy wszystkie siły, aby przyspieszyć powrót do normalności. Najważniejszym krokiem na tej drodze jest sprawne przeprowadzenie masowych szczepień – tak, abyśmy w końcu uzyskali odporność zbiorową. Już w tej chwili zorganizowaliśmy w stolicy najwięcej punktów szczepień spośród wszystkich samorządów w Polsce – dziś działa ich 59. A w tym miesiącu idziemy krok dalej...” - poinformował prezydent Rafał Trzaskowski na swoim facebooku. - To olbrzymia operacja logistyczna. Docelowo zamierzamy we wszystkich miejskich punktach szczepić 80 tys. osób tygodniowo. Razem z już funkcjonującymi punktami szczepień nawet 200 tys. warszawiaków na tydzień będzie mogło dostać szczepionki - zapowiada wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, odpowiedzialna za nadzór nad warszawską służbą zdrowia.

NAJNOWSZE DANE O LICZBIE CHORYCH NA COVID-19 W WARSZAWIE - CZYTAJ TUTAJ

Ratusz uruchomi 13 punktów masowych szczepień: na Białołęce, Mokotowie, Pradze-Północ, Śródmieściu, Targówku, Ursynowie, Wawrze, Wilanowie, Woli i Żoliborzu. Trzy z tych punktów znajdować się będą w lokalach na stacjach metra: ks. Janusza, Dworzec Wileński i Trocka. - Dlaczego akurat na tych stacjach metra? Decydująca przy wyborze była przestrzeń, którą da się zagospodarować - wyjaśnia Renata Kaznowska.

Punkty zaczną szczepić 19 kwietnia

LISTA KONKRETNYCH ADRESÓW NA MAPIE:

ZTM uruchamia też specjalną linię autobusową 901 kursującą między Dworcem Centralnym a stadionem Legii, który będzie centralnym punktem szczepień. - Wszystko jest pomyślane tak, by do każdego z punktów można było się bez problemu dostać transportem publicznym – informuje wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Ratusz w sprawie szczepień uruchomi specjalną stronę internetową, na której znajdą się najważniejsze informacje o punktach szczepień masowych, godzinach ich pracy i wszelkich zmianach.

Punkty nie będą w żaden sposób powiązane z miejscem zamieszkania czy zameldowania, nie będzie rejonizacji, zatem wybór konkretnego punktu będzie należał wyłącznie do osób, które zechcą się zaszczepić przeciw COVID-19.

- Mamy gotowe lokalizacje, mamy dla nich wyposażenie, każdy z punktów będzie wygodnie skomunikowany, pracujemy nad rekrutacją personelu - informuje prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Punkty masowych szczepień. Warszawa
Autor: MATERIAŁY PRASOWE Punkty masowych szczepień. Warszawa
Dlaczego warto się zaszczepić na COVID19?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE