Warszawa: Młociny do poprawy! Właściciel galerii zmodernizuje ulice

2020-06-30 20:09 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Galeria Młociny
Autor: Zarząd Dróg Miejskich Galeria Młociny

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulic w rejonie centrum handlowego Galeria Młociny. W porozumieniu ze stołecznym ratuszem finansuje je i realizuje inwestor, który wybudował galerię.

Celem modernizacji ulic wokół Galerii Młociny jest usprawnienie ruchu pieszych, rowerzystów i samochodów. Projekt obejmuje m.in. budowę nowego chodnika i drogi rowerowej wzdłuż ul. Zgrupowania AK "Kampinos", po wschodniej stronie jezdni, od trasy mostu M. Skłodowskiej-Curie do Galerii Młociny. W związku z tym zostaną wyznaczone dodatkowe naziemne przejścia i przejazdy na skrzyżowaniu z al. gen. Marii Wittek. Na samym skrzyżowaniu powstanie też dodatkowy pas do lewoskrętu w kierunku centrum handlowego. Prace będą wiązały się z przebudową istniejącej sygnalizacji świetlnej.

Nowy sprzęt do nauki online dla mazowieckich szkół. Które placówki go dostaną? [LISTA]

Przeorganizowany zostanie też ruch przy skrzyżowaniu na wysokości galerii handlowej i wyjazdu z węzła Młociny. Inwestor, firma Echo Investment, zainstaluje tu sygnalizację świetlną oraz dokona korekty układu chodników i dróg rowerowych wraz z przejściami i przejazdami. Przy okazji powstanie też brakujący odcinek drogi dla rowerów wzdłuż węzła Młociny, który połączy istniejące fragmenty w całość. Dodatkowo Echo Investment ma przebudować drogę dla rowerów, która powstała naprzeciwko wejścia do galerii. Obecnie ten odcinek nie spełnia standardów w zakresie widoczności, skrajni oraz rodzaju zastosowanej nawierzchni.

Józefów: Pijani rodzice opiekowali się 3-latką. W końcu ktoś zareagował

To odpowiedź miasta i zarządcy centrum handlowego na zaobserwowane problemy komunikacyjne. Prace już trwają i obecnie koncentrują się w rejonie budowy nowego chodnika. po zachodniej stronie ul. Zgrupowania AK “Kampinos”. Zgodnie z planem powinny zakończyć się do końca lipca.

Warszawa. DRAMAT na Białołęce. Mieszkańcy RATOWALI swój dobytek. Woda WDZIERAŁA się WSZĘDZIE! [WIDEO, GALERIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

ZOBACZ TEŻ ZDJĘCIA Z DRAMATU MIESZKAŃCÓW BIAŁOŁĘKI PO NAWAŁNICY:

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.