Warszawa stanie się europejską stolicą projektowania graficznego! [AUDIO]

2019-06-01 9:52
European Design Festival
Autor: lukasbieri/Pixabay License/pixabay.com European Design Festival

Artyści, projektanci i pasjonaci grafiki przez kilka dni będą w stolicy dzielić się inspiracjami. To wszystko w ramach European Design Festival.

To już 13 edycja festiwalu, jednak w stolicy odbędzie się po raz pierwszy. I prawdopodobnie ostatni, bo co roku odbywa się w innym mieście Europy. 

Coś dobrego dla każdego

Impreza jest dedykowana zarówno profesjonalnym grafikom czy artystom, ale również wszystkim którzy interesują się tą dziedziną sztuki. Warszawiacy będą mieli szansę wziąć udział między innymi w warsztatach, w których poznają tajemnice projektowania. Do zobaczenia będą także wystawy, przykładowo w Muzeum Plakatu. 

- 123 najważniejsze plakaty ze Polskiej Szkoły Plakatu. Będzie też unikalna możliwość zobaczenia pracowni, agencji, studiów designerskich. Odwiedzić twórców, spotkać się z nimi - mówi Rene Wawrzkiewicz, organizator konkursu Polish Graphic Design Awards. 

Punkt kulminacyjny

To właśnie Polish Graphic Design Awards i rozdanie nagród będzie najważniejszym punktem festiwalu. Nagrody otrzymają najlepsi projektanci w Europie. 

>>> Przetarg był w porządku: Warszawa kupi 213 tramwajów od Hyundaia! [AUDIO]

- Walczyliśmy o te nagrodę w ubiegłym roku i komisja, która została powołana wybrała właśnie Warszawę. Wygraliśmy między innymi z Edynburgiem - tłumaczy Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Festiwal rozpoczyna się w czwartek 6 czerwca i potrwa przez cztery dni.

Posłuchaj materiału reporterki Radia Eska Pauliny Szymoniak:

Czytaj także: Warszawiaku, powiedz, gdzie chcesz posadzić drzewo?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE