Warszawa: Na Pradze Południe powstaje miniserial internetowy [WIDEO]

2015-12-13 18:08 Ada Kuśmierek
Kadr z serialu Rozmowy z Babcią
Autor: YouTube "Rozmowy z Babcią" komediowy miniserial internetowy Kadr z serialu "Rozmowy z Babcią"

"Rozmowy z Babcią" - tak będzie nazywał się miniserial z gatunku czarnej komedii. Będzie on opierał się na założeniu: Co by było, gdyby wnuczka w rozmowie z babcią zawsze mówiła prawdę?

Co by było gdybyśmy swojej babci mówili zawsze prawdę? Z pewnością wynikłoby z tego wiele zabawnych sytuacji. I właśnie to chce pokazać w swoim miniserialu internetowym Ula Zawadzka, która nie tylko jest autorką scenariusza, reżyserem, producentem, ale także aktorką.

Miniserial internetowy to czarna komedia, która będzie pokazywała nietypowe sytuacje pomiędzy babcia (w tej roli Maria Broniewska) a wnuczką (w tej roli Ula Zawadzka). Każdy odcinek ma trwać kilka minut. Twórcy serialu zakładają, że w ciągu jednego dnia uda im się nakręcić dwa odcinki. Na razie stworzyli pilotażowy odcinek, pt. "Co u Ciebie?". Akcja filmu rozgrywa się głównie na Pradze Południe, gdzie mieszka serialowa babcia.

Backstage "Rozmowy z Babcią"

Pomysł na miniserial został zaczerpnięty z życia. Pomysł zrodzi się po śmierci dziadka reżyserki, który poprosił wnuczkę przed śmiercią, aby zaopiekowała się babcią. - Babcia została sama, zaczęłam ją częściej odwiedzać i tak naprawdę poznawać od nowa, jako moją babcię a nie część „dziadków”. Szybko okazało się, że mimo 54 dzielących nas lat mamy podobne dolegliwości (bóle stawów) i ogromny dystans do siebie. Rodzina często śmiała się z naszych rozmów, więc z czasem zaczęłam je zapisywać i tak powstał scenariusz „Rozmowy z Babcią” - mówi Ula Zawadzka.

Autorka miniserialu chce pokazać m.in. jak ważne są więzi z bliskimi, szczególnie z tymi starszymi. - Niemniej w serialu "Rozmowy z Babcią" chodzi raczej o umiejętność znalezienia wspólnego języka z pokoleniem naszych dziadków. Empatii względem osób starszych nie opierającej się na współczuciu, czy obowiązku tylko na zrozumieniu, w oparciu o wspólne płaszczyzny. Uważam, że lepiej śmiać się niż płakać nad swoim losem, który jest szczególnie trudny w wieku 80 kilku lat. My namawiamy właśnie do takich prawdziwych rozmów z babcią i dziadkiem, nie pozbawionych poczucia humoru - tłumaczy Ula Zawadzka ESKA INFO Warszawa.

Teraz autorka filmu zbiera pieniądze na nakręcenie miniserialu poprzez stronę polakpotrafi.pl. Na ten cel potrzebuje 6 tys. złotych.

Efekty pracy będzie można oglądać za darmo w Internecie na stronie www.rozmowyzbabcia.pl i na kanale na YouTube.

"Rozmowy z Babcią" - zobaczcie pierwszy odcinek "Co u Ciebie?"