Warszawa: Obiecali MILION zł łapówki, teraz CBA zatrzymało trzy osoby! [GALERIA]

2019-12-11 7:56 PRA
CBA zatrzymało trzy osoby: w tle MILION zł łapówki
Autor: CBA CBA zatrzymało trzy osoby: w tle MILION zł łapówki

CBA zatrzymało trzy osoby związane z jedną z warszawskich spółek. W tle jest śledztwo dotyczące korupcji i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. W tej sprawie zarzuty usłyszało już 21 osób, w tym były senator RP VIII kadencji Stanisław Kogut.

Śledztwo prowadzą funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA. - Dotyczy ono podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, przy powoływaniu się na wpływy w instytucjach państwowych, samorządowych i innych, województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne -potwierdził rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Już 21 osób usłyszało zarzuty w tej sprawie, m.in. były senator RP VIII kadencji Stanisław Kogut.

GROZA na warszawskim osiedlu!

Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali kolejne trzy osoby powiązane obecnie bądź też w przeszłości z jedną z warszawskich spółek. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani udzielili korzyści majątkowe w formie darowizny na rzecz wskazanych fundacji, bądź też złożyli obietnicę ,,gratyfikacji”, w zamian za podjęcie się pośrednictwa byłego senatora w załatwieniu korzystnego dla tej spółki rozstrzygnięcia przetargu.

GROZA: mieszkańcy Warszawy i okolic stracą internet?!

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani złożyli obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w kwocie 1 mln zł pod zakup gruntów, na których miało zostać wybudowane Centrum Autyzmu. Zatrzymane przez CBA osoby usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach.

Rolnicy zablokowali centrum Warszawy!