GROZA: Odłączą internet ludziom w Warszawie i okolicach?! Sprawdź kto jest zagrożony

2019-12-10 13:31 PRA
internet
Autor: Pixabay/concord90 internet

To brzmi jak zapowiedź gigantycznego kataklizmu: coraz bardziej realna jest możliwość odłączenia od sieci części Warszawy i okolic. Może się okazać, że któregoś dnia mieszkańcy m.in. Legionowa, Radzymina, Serocka, Łomianek czy Piaseczna zostaną wbrew swojej woli pozbawieni dostępu do internetu!

Taka sytuacja jest następstwem narastającego sporu miedzy dwoma operatorami telekomunikacyjnymi - Orange Polska i JMDI Jacek Maleszko - oraz wyroku sądowego w tej sprawie. W skrócie chodzi o to, że na koniec września 2018 r. Orange wypowiedział JMDI umowę na korzystanie z fragmentów kanalizacji technicznej. I zażądał usunięcia z nich kabli światłowodowych - łącznie 220 km! - którymi dostarczany jest internet.

WYRZUCILI ludzi z kina i wezwali POLICJĘ! Nie zgadniesz dlaczego!

Nie tylko Legionowo, Radzymin, Serock, Piaseczno...

Gdyby do tego doszło, mieszkańcy części Warszawy oraz największych miejscowości podwarszawskich zostaną pozbawione szybkiego internetu z kabla! Lekko licząc ponad milion osób z Legionowa, Marek, Radzymina, Ząbek, Chotomowa, Serocka, Jabłonny, Łomianek, Pruszkowa, Piastowa i Piaseczna nagle stwierdzi, że zostało pozbawionych dostępu do sieci. A przynajmniej, że są skazani na dużo wolniejszy Internet z telefonu. Konsekwencje takiej sytuacji mogą być naprawdę przerażające!

Ta aplikacja może uratować życie!

Orange nie odpuszcza

Obecnie Sąd Okręgowy w Warszawie zadecydował, że JMDI Jacek Maleszko ma zapłacić karę w wys. ponad 305 tys. zł wraz z odsetkami oraz kosztami sadowymi za "nie wywiązanie się z obowiązku usunięcia kabli z kanalizacji technicznej Orange Polska".

Co więcej, Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, stwierdził, że firma jest zdeterminowana, aby wyegzekwować nakaz demontażu instalacji światłowodowej. - Firma JMDI Jacek Maleszko ma obowiązek usunąć z kanalizacji technicznej Orange Polska kable i urządzenia, które utrzymywała tam na podstawie umów, rozwiązanych następnie ze swojej winy. Obowiązek ten potwierdził Sąd Okręgowy w Warszawie - dodał.

Staruje konkurs na pomnik Bitwy Warszawskiej

JMDI apeluje

W wysłanym do portalu branżowego telko.in oświadczeniu JMDI Jacek Maleszko zdecydowanie odpiera oskarżenia Orange'a. Co więcej, przechodzi do kontrataku: - Sąd Okręgowy w Warszawie w toku postępowania uznał, że bezspornym jest, iż Orange Polska podejmował czynności mające na celu deinstalację kabli telekomunikacyjnych zlokalizowanych m.in. w Legionowie na szkodę JMDI o szacunkowej wartości 40 tys. zł. Wobec powyższego Sąd wydał postanowienie, w myśl którego zakazał Orange Polska dalszych naruszeń mienia JMDI w postaci przecinania i usuwania kabli światłowodowych JMDI - czytamy w oświadczeniu.

Firma zapowiada także apelację "w związku licznymi błędami, jakie pojawiły się w toku postępowania".

TAKIE pieniądze za TAKĄ stronę? To się nie mieści w głowie!