Warszawa: Pobił ochroniarza i okradł sklep. Posiedzi 3 miesiące [GALERIA]

2020-10-17 14:00 Norbert Amlicki
Policja
Autor: mat. policji

Wolscy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież z rozbojem. Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do napadu i pobicia ochroniarza sklepu doszło parę dni temu. Złodziej wszedł do sklepu i zaczął pakować do swojej torby artykuły przemysłowe, takie jak szczoteczki do zębów i maszynki do golenia. Wartość łupu została oszacowana na 1500 zł. Po zapakowaniu towaru mężczyzna udał się od razu do wyjścia. Wtedy do akcji wkroczył ochroniarz, który próbował mężczyźnie udaremnić ucieczkę z niezapłaconym towarem. - Mężczyzna rzucił się na ochroniarza, szarpał się z nim i uderzył go w twarz. W końcu wyrwał się i uciekł. - relacjonuje kom. Marta Sulowska, oficer prasowy wolskiej policji.

Warszawa: Trzynaście miejsc z darmowymi testami na koronawirusa! [SPRAWDŹ GDZIE]

Policjanci sporządzili rysopis sprawcy i rozpoczęli poszukiwania. Sprawą zajmowali się śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. - Dwa dni później mężczyzna był już w ich rękach i został doprowadzony do komendy. - dodaje policjantka.

W toku prowadzonych działań okazało się, że mężczyzna jest znany policji. Aż ośmiokrotnie był karany i przebywał w zakładzie karnym. Prokurator rejonowy postawił mężczyźnie zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy i poparł wniosek funkcjonariuszy o tymczasowy, trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia.

Policja pobiła mnie aż dostałem zawału.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.