Szok!

Warszawa. Poczta ostatniej szansy na Bródnie. Ludzie godzinami czekają w kolejce. „Przychodzę tu, bo muszę”

2023-05-11 5:23

Jest pewien urząd pocztowy w Warszawie, który okoliczni mieszkańcy nazywają pocztą ostatniej szansy. Kolejki są kolosalne, a godziny otwarcia dziwne. Urząd Pocztowy 38 przy Bazyliańskiej 1 na Bródnie nie cieszy się dobrą opinią. Dla okolicznych emerytów i osób ograniczonych ruchowo to jedyne miejsce, w którym mogą załatwić swoje sprawy.

Warszawa. Poczta ostatniej szansy. Gigantyczne kolejki i dziwne godziny otwarcia

„Zawsze spędzamy tu około dwóch godzin w kolejce do okienka” – mówią okoliczni mieszkańcy. Jak dodają przychodzą tu, bo muszą. Poczta przy Bazyliańskiej 1 jest jedyną w pobliżu. Najbliższe placówki przy Rembielińskiej i Łabiszyńskiej są oddalone o ponad kilometr. - Dla starszych, ograniczonych ruchowo osób, to za daleko. Dlatego przychodzimy tutaj – mówi nam pani Teresa (69 l.), która opłaca tu rachunki. - Ostatnio czekała dwie godziny. To tutaj norma – dodaje. Niektórzy są skazani na to miejsce z innego powodu. Przychodzą tu tylko dlatego, gdy muszę odebrać awizo. - Ta poczta jest za mała na tylu mieszkańców. Często otwarte jest tylko jedn okienko – twierdzi pan Kazimierz (52 l.). Jak dodaje ludzie czekający w kolejce potrafią w międzyczasie pójść na kawę i zakupy, a potem i tak czekają. Najgorzej jest 10 każdego miesiąca, gdy emeryci przychodzą po emerytury. - Czy naprawdę niczego nie da się zrobić? - pytają udręczeni mieszkańcy. Jak informuje wywieszona na drzwiach kartka, zmiany godzin potrwają do piątku, 12 maja.

Próbowaliśmy się skontaktować z rzecznikiem Poczty Polskiej oraz z urzędem przy Bazyliańskiej. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy urzędnicy zdają sobie sprawę z problemu i czy mają zamiar jakoś mu zaradzić. Zapytaliśmy też o powód zmiany godzin pracy. Do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

Aktualizacja

W czwartek, 11 maja, popołudniu przyszła odpowiedź z biura prasowego Poczty Polskiej. - Rzeczywiście od 24.04. placówka ta świadczy usługi w skróconym czasie pracy. Mając na uwadze duże natężenie ruchu klientów oraz niezadowolenie wynikające z długiego czasu oczekiwania na obsługę w obecnej, wyjątkowej organizacji pracy, podjęto decyzję o powrocie do standardowych godzin pracy tej placówki tj. 8:00-20:00 od dnia 12.05.2023 r. - tłumaczą urzędnicy. - Niemniej jednak podejmujemy intensywne działania, aby już jutro zapewnić obsługę klientów przy maksymalnej liczbie czynnych okienek - zapewniają. Nie wyjaśnili jednak dlaczego zmienili godziny otwarcia urzędu.

Sonda
Czy wysyłasz paczki na poczcie?