Warszawa: Policja zatrzymała kilkunastu aktywistów Greenpeace, którzy weszli na dach ministerstwa! [WIDEO, GALERIA]

2020-08-03 10:27 Mateusz Nadworski
Aktywiści weszli na dach Ministerstwa
Autor: MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Aktywiści weszli na dach Ministerstwa

11 osób zatrzymanych po dzisiejszej akcji aktywistów GreenPeace na terenie Ministerstwa Środowiska. Aktywiści spuścili z dachu resortu baner. Domagali się w ten sposób ochrony wszystkich cennych, starych polskich lasów.

Aktywiści weszli na dach ministerstwa!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Na miejsce przyjechała zawiadomiona przez ochronę budynku policja, w tym także policyjni negocjatorzy. Wszystko zabezpieczał specjalny zespół straży pożarnej z ratownictwa wysokościowego. - Dokonaliśmy zatrzymania 11 osób. Zatrzymanie jest prowadzone w kierunku naruszenia miru domowego. Cztery osoby, które wisiały na linach i rowieszały baner są siłowo zdejmowane z budynku i również będą zatrzymywane – stwierdził Robert Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji. Akcję policji zabezpieczają dodatko cztery zastępy straży pożarnej.

Warszawa: Gigantyczny baner Greenpeace. Kpią z ministra który pokonał koronawirusa

Baner, który wywiesili przedstawiciele Greenpeace przedstawia ramię z opaską Lasów Państwowych, które kontroluje ministra, przedstawionego jako kukiełkę – karykaturę. Minister ścina drzewo. Jest też podpis: "Stop dewastacji, czas na ochronę".

Warszawa: Złoto będzie kapać z ołtarzy! Kościół przy Krakowskim Przedmieściu przechodzi remont [GALERIA]

Na stronie internetowej Greenpeace umieszczono komunikat – Aktywiści i aktywistki apelują o objęcie wszystkich starych, cennych polskich lasów odpowiednią ochroną i krytyką ministra środowiska za to, że nie zajmuje się ochroną przyrody tylko realizuje rabunkową politykę szefów koncernu Lasy Państwowe – czytamy na stronie. Aktywiści chcą by co najmniej 15% polskich lasów zostało pilnie i trwale wyłączone z wycinek i objęte ochroną.

Warszawa: Na Pradze-Południe stanęła stacja pomiaru jakości powietrza za 350 tys. zł

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.