Warszawa. Policjanci pobili się podczas ćwiczeń. Mundurowy kopnął młodą funkcjonariuszkę!

i

Autor: Shutterstock Warszawa. Policjanci pobili się podczas ćwiczeń. Mundurowy kopnął młodą funkcjonariuszkę!

CO SIĘ TAM WYDARZYŁO?

Warszawa. Policjanci pobili się podczas ćwiczeń. Mundurowy kopnął młodą funkcjonariuszkę?

2022-09-29 10:46

Jak informuje portal RMF24, policjanci pobili się podczas ćwiczeń na stadionie Polonii w stolicy. Wszystko wydarzyło się w czasie szkolenia funkcjonariuszy oddziału prewencji. Ćwiczenia miały na celu odtworzenie starć z pseudokibicami. Kiedy policjantów podzielono na dwie grupy, jeden z nich miał kopnąć młodą funkcjonariuszkę w klatkę piersiową! Do sprawy odniósł się w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Sylwester Marczak.

Policjanci pobili się podczas ćwiczeń na Stadionie Polonii?

Ćwiczenia funkcjonariuszy oddziału prewencji na Stadionie Polonii, które miały pozorować starcia z pseudokibicami, polegały na tym, że grupę kilkudziesięciu policjantów podzielono na dwie grupy. Jedna grupa, w której znalazły się między innymi młode policjantki, pełniła funkcję pozorantów. Wtedy sytuacja miała wymknąć się spod kontroli - jeden z policjantów miał kopnąć jedną z młodych pozorantek w klatkę piersiową! To nieoczekiwane zdarzenie wywołało falę dalszych starć. W obronie koleżanki mieli stanąć inni policjanci, który rzucili się w kierunku funkcjonariusza w jej obronie. Według informacji RMF24, w bójce uczestniczyło kilkanaście osób, a jej efektem jest między innymi złamana ręka mundurowego, który miał kopnąć policjantkę. Z tego powodu od trzech tygodni mężczyzna jest na zwolnieniu lekarskim.

Rzecznik KSP komentuje doniesienia portalu RMF24

Do informacji portalu RMF24 odniósł się w rozmowie z nami rzecznik Komendy Stołecznej Policji, którego poprosiliśmy o komentarz w sprawie doniesień.

- Do urazu doszło w trakcie ćwiczeń na stadionie Polonii. Nie jest to pierwszy i ostatni uraz, który w trakcie takich ćwiczeń powstaje - jest to naturalna rzecz, że takie wypadki się zdarzają. Wyjaśnienia w sprawie prowadzi Wydział Kadr. Oddział prewencji na co dzień pokazuje swoją kondycję podczas działań, więc o nią bym się nie martwił. Nie potwierdzam interpretacji portalu RMF24 - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Sylwester Marczak.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa. Kolejny skandal w policji. Policjant miał pobić zatrzymanego mężczyznę na Saskiej Kępie

Sonda
Czy polska policja nadużywa siły?
Igor S. zatrzymany. Próbował rozjechać policjantów!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają