Warszawa: Prokuratura podała godzinę awarii kolektora Czajka

2020-09-15 16:23 Mateusz Nadworski
Kolejna awaria rurociągu przesyłowego do Czajki
Autor: Artur Hojny/Super Express Kolejna awaria rurociągu przesyłowego do Czajki

Śledczy prowadzą sprawę awarii kolektora przesyłowego do Czajki. Przesłuchali pracowników MPWiK i przebadali systemy sterujące i monitorujące. Prokuratura określiła już prawdopodobną godzinę w jakiej doszło do awarii. Teraz potwierdzi to biegły.

W ubiegłym tygodniu odbyły się przesłuchania pracowników MPWiK. Według ich zeznań, do awarii miało dojść 29 sierpnia w godzinach przedpołudniowych. Po przebadaniu danych z systemów nadzorujących rurociąg i monitoringu padła dokładna godzina – 10.27. Taką informację przebada teraz biegły z zakresu informatyki. Na potrzeby postępowania prokuratura zabezpieczyła dokumentacje MPWiK i stołecznego ratusza. Śledczy wykonali zdjęcia na miejscu awarii. Wszystkie te czynności związane są z prowadzonym śledztwem w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych zobowiązanych do nadzoru nad prawidłowym wykonywaniem kontroli funkcjonowania rurociągów i zapewnienia prawidłowego ich działania. Na razie żadna osoba nie została pociągnięta w tej sprawie do odpowiedzialności.

Warszawa: Jeszcze 9 dni ścieki będą płynęły do Wisły!

Super Raport 15.09 (Goście: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy, Krzysztof Kwiatkowski - senator, były szef NIK oraz adwokat Michał Wawrykiewicz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.