Warszawa: Rafał Trzaskowski wmurował kamień węgielny na budowie metra na Bemowo

2020-05-28 16:30 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Wmurowanie kamienia węgielnego na stacji Bródno
Autor: MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS Wmurowanie kamienia węgielnego na stacji Bródno

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wraz z kapsułą czasu na stacji Powstańców Śląskich. Nie obyło się bez doniosłego przemówienia.

- Kładziemy kamień węgielny pod budowę stacji metra na Bemowie. Bardzo się z tego cieszę. To przykład na to, że w trudnych czasach samorząd i rząd mogą współpracować, w momencie kiedy chodzi o interes mieszkańców. Dwie tarcze już tutaj są. Po oddaniu tej stacji 14 minut będzie trwała podróż stąd do centrum – mówił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podczas uroczystości na budowie stacji C4 Powstańców Śląskich na zachodnim odcinku II linii metra, łączącym Wolę i Bemowo.

Garwolin. Wpłynęła SKARGA na Andrzeja Dudę! Sanepid ukaże prezydenta? [GALERIA]

Budowa drugiej linii metra pochłonie ponad 2 miliardy złotych z Funduszu Spójności. Prezydent poinformował, że planuje budowę kolejnej linii.

Warszawa. PORACHUNKI bezdomnych na Saskiej Kępie. ZAATAKOWAŁ w obronie swojego terenu

Rafał Trzaskowski podkreślił, że duże znaczenie mają środki unijne. - Bez pieniędzy unijnych nasze miasta nie mogłyby tak szybko się rozwijać. Ponad 40 procent warszawskich inwestycji jest dofinansowanych z funduszy unijnych – dodał prezydent.

Warszawa: Burmistrz Bielan zaprasza najmłodszych na przejażdżkę magicznym autobusem!

W uroczystości brał udział też Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. - Wysokość propozycji pomocy stawia nas na trzecim miejscu wśród wszystkich krajów europejskich, jeśli chodzi o fundusz odbudowy. (…) Tego rodzaju inwestycje powinny być motorem napędowym polskiej gospodarki. Inwestycje publiczne, zarówno te rządowe jak i samorządowe. (…) Umowa w tej sprawie została podpisana trzeciego października 2017 roku. Potrafimy w tym zakresie współpracować. To ostatecznie mieszkańcy, warszawiacy, będą korzystali z tych połączeń. To jest komfort, który niebawem będzie dla mieszkańców Bemowa – powiedział Waldemar Buda.

Warszawa: W tych dzielnicach warto mieć sąsiada! [RANKING, GALERIA]

Kamień węgielny i kapsuła czasu na stacji Powstańców Śląskich zostały wmurowane w obecności władz miasta, dzielnicy, wykonawcy i władz metra. Jest to budowa najkrótszego odcinka II linii metra. Na odcinku o długości ok. 2 km znajdują się dwie stacje. Przystanek C5 Ulrychów powstanie pod Górczewską w rejonie ul. Białowiejskiej, przy centrum handlowym Wola Park. Kolejna stacja C4 Powstańców Śląskich, za którą przewidziano dużą komorę torów odstawczych.

Warszawa. Drogowcy poprawiają bezpieczeństwo pieszych na Bemowie

Od kilku miesięcy budowa toczy się już na poziomie -2 (czyli poziom peronów i torów). Niedawno na plac budowy torów odstawczych stacji C4 Powstańców Śląskich, gdzie znajdzie się szyb startowy, przywieziono elementy dwóch tarcz, których zadaniem będzie wydrążenie dwóch równoległych tuneli do komory torów odstawczych stacji C6 Księcia Janusza. Tarcze mają zostać opuszczone do szybu w połowie czerwca, a rozpoczęcie drążenia planowane jest na koniec lipca – w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Warszawa. Nie SEGREGUJESZ śmieci? NAMIERZĄ cię dronem jak tego mieszkańca!

Roboty realizuje konsorcjum firm Gülermak (lider) i Astaldi.

APEL DO RZĄDU! Każda niedziela powinna być handlowa! Tego chcą Polacy!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

ZOBACZ TEŻ ZDJĘCIA Z NIELEGALNEJ EKSMISJI NA ULICY ŁOCHOWSKIEJ:

Super Raport 27 V (gość: Bodnar, Girzyński, Matczak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.