Samolot spadł, są poszkodowani. Utrudnienia w ruchu.

i

Autor: Tadeusz Mróz (3) Samolot spadł, są poszkodowani. Utrudnienia w ruchu.

Służby na miejscu

Warszawa. Samolot spadł, są poszkodowani. Utrudnienia w ruchu

2024-03-01 19:35

Mały samolot spadł w Wawrze. To prawdopodobnie awionetka, która spadła na podmokłe tereny w okolicy ul. Kadetów. Poszkodowane zostały dwie osoby, trafiły do szpitala. Na miejscu pracują służby, są utrudnienia w ruchu.

Wypadek awionetki. Dwie osoby w szpitalu

Na podmokłych terenach w okolicach stołecznej dzielnicy Wawer spadł mały samolot. - Dwie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala - poinformował w piątek PAP starszy brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Rzecznik powiedział, że w piątek (1 marca) przed godz. 17 awionetka spadła na podmokłe tereny w okolicach Wawra, pomiędzy ulicami Kadetów i Trakt Lubelski. - Z bazy wojskowej w Mińsku Mazowieckim wystartował śmigłowiec Aeronautical Search and Rescue (poszukiwawczo-ratowniczy - przyp. red.), który podjął dwie osoby poszkodowane. Osoby te zostały ewakuowane - mówił. Na miejscu pracowało 20 strażaków i 5 samochodów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Samolot prawdopodobnie leciał z Góry Kalwarii do Babic. - Została z nim utracona łączność. O sytuacji straż i policja zostały powiadomione zarówno przez służby lotnicze, jak i świadków. Udało się dotrzeć do wraku rozbitej maszyny - informuje TVN24. W zdarzeniu dwie osoby są poszkodowane. Interweniował śmigłowiec wojskowy, który przetransportował poszkodowanych do szpitala.

Poszkodowani to kobieta i mężczyzna. Na miejscu wypadku występują utrudnienia w ruchu. Policjanci mają przepuszczać jedynie autobusy komunikacji miejskiej.

CZYTAJ TEŻ: Magdalena Biejat chce zmian w stołecznych szkołach. Zmniejszenie liczebności klas to dopiero początek

Źródło: tvn24.pl/warszawa

Wypadek w Szczecinie. 33-latek wjechał w tłum ludzi

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki