OSOBISTE WYZNANIE PREZYDENTA

Warszawa. Trzaskowski otworzył oddział dla noworodków w Szpitalu Południowym. „To dla mnie wyjątkowo wzruszająca chwila”

2022-10-03 13:08

Wielki dzień dla Szpitala Południowego na warszawskim Ursynowie. W poniedziałek, 3 października, prezydent Warszawy uroczyście otworzył Oddział Neonatologiczny im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szpitalu Południowym. Dzięki pomocy fundacji, oddział został wyposażony w sprzęt warty aż 6 mln zł! Na inauguracji obecny był też sam prezes WOŚP, Jerzy Owsiak. Oddziały neonatologiczny i położniczy są przeniesione do Szpitala Południowego ze szpitala na Solcu.

Uroczyste otwarcie Oddziału Neonatologicznego im. WOŚP na Ursynowie

3 października pozostanie ważnym dniem dla Szpitala Południowego na Ursynowie, a co za tym idzie - dla mieszkańców dzielnicy, szczególnie tych najmłodszych. W poniedziałek uroczyście otwarto tam Oddział Neonatologiczny im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja stała się patronem oddziału, bowiem to właśnie ona zorganizowała wyposażenie tego miejsca, które nie posiadało żadnego zaopatrzenia. WOŚP kupiła dla oddziałów neonatologii i położniczego w Szpitalu Południowym sprzęt o wartości aż 6 milionów złotych! Dzięki temu ursynowska neonatologia i położnictwo w swoim wyposażeniu mają między innymi najnowocześniejsze inkubatory czy respiratory.

Prezydent Warszawy wzruszony na otwarciu oddziału

Uroczystego otwarcia Oddziału Neonatologii im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dokonał sam prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. - Aby zapewnić komfortowe warunki dzieciom, przenieśliśmy oddział neonatologii i położniczy z Solca właśnie tutaj, do Szpitala Południowego. Przede wszystkim dbamy o komfort dzieci. To sytuacja dla mnie wyjątkowa, dlatego, że neonatologia, czyli wcześniaki, i szpital na Solcu, a tak się złożyło, że ja byłem wcześniakiem i urodziłem się właśnie w szpitalu na Solcu, więc to dla mnie wyjątkowo wzruszająca chwila. Na oddziale neonatologii pracują lekarze i pielęgniarki ze szpitala na Solcu – chciałem im serdecznie podziękować za pracę, którą wykonują. Od czerwca na tym oddziale urodziło się 200 dzieci. Jesteśmy tutaj przede wszystkim, żeby podziękować całemu personelowi medycznemu i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - dzięki pomocy fundacji ten oddział został wyposażony w bardzo nowoczesny sprzęt o wartości 6 mln zł. Właśnie dlatego będzie nosił nazwę swojego nowego patrona, czyli WOŚP – powiedział na konferencji prezydent stolicy.

Jerzy Owsiak o zaangażowaniu WOŚP w wyposażenie oddziału

Na uroczystym otwarciu oddziału głos zabrał też Jerzy Owsiak, który opowiedział o szczegółach prac nad wyposażeniem Oddziału Neonatologii w Szpitalu Południowym. - Jesteśmy w pięknym miejscu na Ursynowie, niedaleko stąd jest nasza fundacja. Obserwowaliśmy, jak przez brak kompetencji ten szpital miał złe, niedobre chwile. Na szczęście teraz szpital jest w zupełnie innych rękach, ma zupełnie innego gospodarza, może wreszcie służyć ludziom, mieszkańcom dzielnicy. Podjęliśmy natychmiastową decyzję, żeby kupić sprzęt na oddział położniczy i neonatologiczny. Znamy się na tym, robimy to bardzo dobrze, kupiliśmy sprzęt o wartości 6 mln zł. Jesteśmy gotowi, żeby nadal wspomagać ten szpital i inne placówki w całej Polsce. To już 12. oddział, który nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez 30 lat pokazujemy, że wszystko to, co robimy, wraca do nas, jest to sensowne działanie. Robimy to solidnie i z ogromnym zaangażowaniem, szpitale są pod naszą szczególną uwagą. Kupujemy sprzęt najnowocześniejszy, ten oddział się otwierał, więc musieliśmy kupić podstawę. Szpital ma w nas ogromnych przyjaciół - tłumaczył prezes WOŚP, Jerzy Owsiak.

Warszawa. Otwarcie oddziału neonatologii im. WOŚP w Szpitalu Południowym na Ursynowie
Sonda
Czy to dobry pomysł, by przekazać pieniądze na WOŚP?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki