Warszawa. Wielka żałoba wśród byłych uczniów. Nie żyje uwielbiana nauczycielka Zofia Bonifaciuk

i

Autor: Piotr Molecki/East News

Tragiczne wieści

Warszawa. Wielka żałoba wśród byłych uczniów. Nie żyje uwielbiana nauczycielka Zofia Bonifaciuk

2023-09-14 20:59

Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 84 na warszawskim Zaciszu nie mogą pogodzić się z tą stratą. Nie żyje Zofia Bonifaciuk – nauczycielka, którą ciepło wspominają całe pokolenia mieszkańców Targówka. Matematyczka odeszła w środę, 13 września. Informacja o jej śmierci obiegła media społecznościowe. Znamy już datę i miejsce jej pogrzebu.

Warszawa. Nie żyje uwielbiana przez uczniów nauczycielka Zofia Bonifaciuk

Wiadomość o śmierci nauczycielki pojawiła się na jednej z grup facebookowych zrzeszających mieszkańców Zacisza. - Taka smutna wiadomość dla wszystkich absolwentów SP 84 na Zaciszu, których uczyła Pani Bonifaciuk – napisała jedna z użytkowniczek pod zdjęciem klepsydry.

W sieci można znaleźć inne wpisy dotyczące zmarłej matematyczki. Na blogu internetowym „Zacisze w Warszawie” tak wspomina ją były uczeń: - Drugą matką podstawowiczów miała być ustawowo wychowawczyni klasy. Mojej klasie (...) przypadło chyba najkorzystniejsze wychowawstwo pani Zofii Bonifaciuk (...). Już wtedy była osobą w tej szkole legendarną i pamiętaną. Niby nauczyciel starej daty, pedagog konserwatywny i wymagający (...), a biła na głowę większość dzisiejszych postępowych nauczycieli – napisał we wspomieniach autor bloga. Uczniowie szczególnie dobrze wspominają organizowane przez wychowawczynię wycieczki klasowe.

Zofia Bonifaciuk zmarła w wieku 84 lat. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w piątek, 22 września, o godz. 11:50 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej na Bródnie. Po ceremonii trumna zostanie odprowadzona przez żałobników do grobu rodzinnego na miejscowym cmentarzu.

Sonda
Lubisz swoich nauczycieli?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany