To MGŁA czy SMOG? Trudne warunki na drogach w Warszawie

2020-01-17 11:10 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Gęsta mgła w stolicy
Autor: Mateusz Nadworski/Super Express Gęsta mgła w stolicy

Smog czy mgła?! Piątkowy poranek może być trudny dla kierowców. Stolicę spowiła gęsta mgła. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia m.in. dla województwa Mazowieckiego. To co widzimy za oknami to zwykła mgła czy już jednak smog? Normy są znacznie przekroczone.

Widzialność w stolicy od rana jest bardzo ograniczona, kierowcy powinni uważać na drogach. Około godz. 8 temperatura w Warszawie wynosiła -2 stopnie Celsjusza. Wiele osób zanim ruszy do pracy musi skrobać biały szron z szyb swojego auta. Wszyscy zastanawiają się czy to mgła czy smog?

Dziś pogrzeb zamordowanego dziennikarza Krzysztofa Leskiego

Ostrzeżenia IMGW

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą w kilku województwach, w tym w świętokrzyskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Taka sytuacja ma się utrzymać w tych miejscach do godz. 9. Mgła może ograniczać widoczność od 100 do 200 metrów.

NAPAD i błyskawiczna akcja policji na Ostrobramskiej! Tylko u nas zdjęcia z zatrzymania bandytów

Smog w stolicy

Noc z czwartku na piątek przyniosła też znaczne pogorszenie jakości powietrza. W niektórych dzielnicach - np. w Śródmieściu, na Targówku, Sadybie czy Pradze Północ - normy przekroczone są o około trzysta-czterysta procent. Jeszcze gorzej jest pod Warszawą - w okolicach godziny 7 w Ząbkach normy były przekroczone o ok. 700 procent.

Radni walczą o krajobraz Warszawy. Koniec CHAOSU reklamowego

Działacze z Warszawskiego Alarmu zamieścili na Facebooku wyniki ze stacji pomiarowych i opisali je słowami "zielona stolica europy".