Pieniądze do zgarnięcia w Parku Przemysłowym

i

Autor: pixabay.com

Warszawiacy ZNIECIERPLIWIENI na wypłaty z tarczy. "Gdyby nie oszczędności, nie miałbym za co jeść"

2020-06-18 15:46

Tarcza Antykryzysowa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw, również tych warszawskich. Warszawa wypłaciła już 421 mln zł wsparcia dla przedsiębiorców. Do tej pory wpłynęło blisko 142 tys. wniosków w ramach tarczy, rozpatrzonych zostało jedynie 58% wniosków. Warszawiacy są zniecierpliwieni.

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, które trafiło w końcu do ratusza, tempo rozpatrywania wniosków bardzo mocno wzrosło. Jeszcze niedawno rozpatrzonych było jedynie 30% wniosków, dzisiaj wynik ten jest o wiele bardziej zadowalający. - Warszawa wypłaciła już 421 mln zł wsparcia dla przedsiębiorców. Do tej pory wpłynęło blisko 142 tys. wniosków w ramach tarczy. Rozpatrzyliśmy ponad 82 tys. wniosków, co stanowi blisko 58 proc. W ciągu ostatniej doby rozpatrzyliśmy 3168 wniosków – podał stołeczny ratusz w środę, 17 czerwca.

ZOBACZ TEŻ: Otwock: Gang włamywaczy TERRORYZOWAŁ miasto! [GALERIA, WIDEO]


To jednak nie przekonuje przedsiębiorców, którzy od miesięcy czekają na pieniądze. Epidemia się kończy, życie wraca powoli do normy, a nierozpatrzonych jest niemal 40% wniosków. Ci, którzy jeszcze czekają na swoje zapomogi, są zniecierpliwieni i alarmują na grupach społecznościowych: - Gdyby nie oszczędności, nie miałbym za co jeść. Stan epidemii jest niesłychanie trudny dla wszystkich mieszkańców Warszawy. Niektórzy zmuszeni byli przewrócić swoje życie do góry nogami.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa: Uciekał policji i rzucił HULAJNOGĄ w radiowóz!


Przedstawiciele stołecznego ratusza twierdzą jednak, że Warszawa radzi sobie całkiem nieźle. A co na to mieszkańcy? - Ja nadal czekam, nie wiem, czy kiedykolwiek się doczekam – piszą przedsiębiorcy na lokalnych grupach. - Trzeba brać sprawy w swoje ręce i nie liczyć na szybką pomoc, bo nigdy się nie doczekamy – sugerują kolejni.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Olbrzymia nawałnica w Warszawie