Warszawska palma odzyskała zielone liście

i

Autor: pl.wikipedia.org/Ala_z Warszawska palma odzyskała zielone liście

Warszawska palma znowu jest w formie: Odzyskała zielone liście!

2019-06-23 21:46

Na początku czerwca słynna palma z ronda de Gaulle'a ku zdziwieniu niektórych i przerażeniu innych straciła swoje sztuczne, zielone liście. Jednej nocy zastąpiono je prawdziwymi - szarymi i zwiędłymi, pochodzącymi z martwego drzewa. W sobotę wróciły do "zdrowia" - palma wygląda jak nowa.

Okazało się, że wymiana liści na zwiędłe to happening związany ze zbliżającym się wtedy Światowym Dniem Środowiska. Dokonała jej sama autorka palmy (czyli tak naprawdę instalacji pod tytułem "Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich") Joanna Rajkowska, a celem akcji jest zwrócenie uwagi na postępujące w dramatycznym tempie zmiany klimatyczne. 

Przeczytaj także: Słynna palma na Rondzie de Gaulle'a całkowicie uschła! Co się stało? [WIDEO]

W sobotę, po trzech tygodniach, palma wróciła do "zdrowia" i prezentuje się znakomicie. Znowu wymieniono liście: tym razem prawdziwe ale martwe i opadnięte na sztuczne i zielone, które zostały wyreperowane i wyczyszczone. 

Przeczytaj także: Zrób sobie ogród. Odpowiednie nasiona znajdziesz w bankomacie nasion. Za darmo! [AUDIO]

Dlaczego uschła palma na rondzie de Gaulle'a? Zobacz wideo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE