WAŻNA DECYZJA w sprawie NIEDZIELNYCH MSZY! Głos zabrał kardynał Nycz!

2020-03-26 16:07 DS
Arcybiskup Kazimierz Nycz
Autor: Artur Hojny

Zapadła decyzja w sprawie niedzielnych mszy świętych. Kilka dni temu wprowadzono ograniczenia liczby wiernych w kościołach w całej Polsce. Teraz ważne kroki podjął Metropolita Archidiecezji Warszawskiej kardynał Kazimierz Nycz.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Archidiecezji Warszawskiej kardynał Nycz udzielił warszawiakom dyspensy od niedzielnej mszy świętej. Decyzja została podjęta w trosce o zdrowie i życie wszystkich wiernych. Pod uwagę wzięto również przepisy wprowadzone na czas epidemii. Według wprowadzonych ograniczeń w kościołach podczas odprawianej mszy świętej lub nabożeństwa przebywać może tylko 5 osób. Teraz z dyspensy można skorzystać do odwołania na terenie archidiecezji warszawskiej. 

Dramat przyszłych par młodych: „Nie wiemy, co robić”

- Zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam wszystkim wiernym, aż do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Korzystających z dyspensy zachęcam do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych - poinformował Arcybiskupi Metropolita Warszawski Kazimierz Nycz.


Warszawscy radni SKAPITULOWALI. Kwietniowa sesja rady miasta ODWOŁANA!