Aktywiście w Biurze Prawa i Sprawiedliwości

i

Autor: Ruch Solidarności Klimatycznej/TWITTER Aktywiście w Biurze Prawa i Sprawiedliwości

SZOK!

Weszli do biura poselskiego i przykleili się do ściany! Szokujące sceny w centrum stolicy

2023-03-13 16:06

Ruch Solidarności Klimatycznej szokuje! Aktywiści weszli do biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości i przykleili się do ściany. Niektórzy z protestujących przykuli się też kajdankami do kaloryfera. Ta akcja całkowicie sparaliżowała pracę biura. Po godzinnej akcji społecznicy zostali zatrzymani i przewiezieni do ochockiej komendy.

Warszawa, Śródmieście. Aktywiści przykleili się do ściany i przykuli do kaloryfera

Około godziny 10:30 (w poniedziałek, 13 marca red.) do siedziby Partii PiS weszło 8 osób. W trakcie pobytu utrudniali funkcjonowanie biura. Na miejsce wezwano policjantów. Trwają czynności procesowe. Przyjmowane jest zawiadomienie ze strony przedstawicieli biura oraz jednego z petentów, którego nietykalność została naruszona – powiadomił Polską Agencję Prasową rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

Akcja zorganizowana w centrum biura została dokładnie zaplanowana. Aktywiści domagali się rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim.

Nasze aktywistki weszły do Biura Prawa i Sprawiedliwości. W pokojowy sposób domagają się rozmowy z Mateuszem Morawieckim, który do dziś nie odpowiedział na skierowany do niego list otwarty, dotyczący oddania energetyki w ręce obywateli – informował Ruch Solidarności Klimatycznej w mediach społecznościowych.

Cały protest trwał około godziny.

Sonda
Czy angażujesz się w akcje społeczne?