Wiadomości z Warszawy w skrócie

2015-04-07 4:00

Skrót najważniejszych wiadomości z Warszawy. Sprawdź, co działo się w stolicy 6 kwietnia!

Śmierć w pożarze

Dramat tuż przed świętami! W sobotę około godz. 20 w mieszkaniu przy ulicy Solec wybuchł pożar. Strażacy szybko uporali się z ogniem, ale w zgliszczach znaleźli ciało 40-letniego mężczyzny. Mimo prób reanimacji nie udało się go odratować. Prawdopodobnie przyczyną śmierci było uduszenie się dymem.

Będzie wąsko na Wawelskiej

Wodociągowcy znowu swoimi pracami dadzą się we znaki kierowcom. Od dziś do końca kwietnia wyłączony będzie skrajny prawy pas ul. Wawelskiej od Żwirki i Wigury do wjazdu na teren Skry na wysokości al. Wielkopolski. Ruch w stronę Śródmieścia odbywać się będzie po dwóch pozostałych pasach i buspasie. Utrudnienia związane są z przebudową magistrali.

Patriotyczny bieg

Bieg Konstytucji obchodzi w tym roku ćwierćwiecze! Każdy, kto chciałby wziąć udział w tym niezwykłym sportowym wydarzeniu, powinien się już zapisywać. Rejestracji można dokonać przez Internet na www.aktywnawarszawa.waw.pl do 27 kwietnia. W ciągu kolejnych trzech dni należy uiścić opłatę startową. Organizator planuje start 5 tysięcy uczestników.

Nowe okno życia

Jeszcze tej wiosny w Legionowie ma powstać Okno Życia. Specjalne miejsce umożliwiające matkom, które nie mogą lub nie chcą opiekować się swoimi nowo narodzonymi dziećmi, miałoby być ulokowane przy Domu Samotnej Matki i Dziecka prowadzonym przez urszulanki przy ul. Schabowskiego.

Hiphopowe oblicze Mickiewicza

Tomasz Kukołowicz, pierwszy polski hiphopolog, napisał książkę. "Raperzy kontra filomaci" to porównanie członków stowarzyszenia studenckiego, które 200 lat temu powstało z inicjatywy Adama Mickiewicza, ze współczesnymi polskimi hiphopowcami. Jutro o godz. 16.30 w kawiarni Kordegarda (ul. Krakowskie Przedmieście 15/17) będzie można się spotkać z autorem niezwykłej rozprawy . Wstęp wolny.

Krzesło gigant przed pałacem

Przed wejściem do Teatru Dramatycznego w Pałacu Kultury i Nauki stanęła wczoraj niezwykła konstrukcja. Projekt "Krzesło dla Kantora. Hommage na setne urodziny" to siedmiometrowe siedzisko oddające hołd Tadeuszowi Kantorowi, najwybitniejszemu polskiemu artyście teatru XX wieku: scenografowi, reżyserowi, poecie i aktorowi, ale też malarzowi i performerowi. Można sobie przy nim zrobić zdjęcie i przy okazji dowiedzieć się czegoś o twórczości Kantora.

Sprawdź: Rolnik szuka żony 2. zapis relacji NA ŻYWO na Se.pl. Poznaj wszystkich rolników!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE