O krok od katastrofy

Wiadukt na Marywilskiej grozi zawaleniem. Miał być ruch wahadłowy, jest chaos. Drogowcy mają plan

2022-10-24 19:58

Przebudowa wiaduktu delikatnie mówiąc nie poszła zgodnie z planem. Podczas prac rozbiórkowych 50-letnich przęseł jedna z podpór uległa uszkodzeniu. Wielki obiekt inżynieryjny stracił tym samym stabilność i został zamknięty dla samochodów. Warszawa, która i tak borykała się z dużymi utrudnieniami, teraz ma kolejny problem. W poniedziałek (24 października) na Targówku tworzyły się gigantyczne korki. Drogowcy mają jednak plan awaryjny.

Warszawa. Wiadukt na Marywilskiej grozi zawaleniem

W Warszawie trwają wielkie inwestycje drogowe. Trwa budowa linii tramwajowej do Wilanowa, przez co jazda samochodem z Mordoru do centrum trwa całą wieczność. Prace prowadzone są też na Trasie Łazienkowskiej, przez co kierowcy często stoją w korkach. Jakby tego było mało, to podczas prac wyburzających stare wiadukty na ul. Marywilskiej o mały włos nie doszło do katastrofy. Jedno z przęseł przesunęło się i drogowcy musieli całkowicie zamknąć trasę.

To zdarzenie mocno skomplikowało życie kierowcom, którzy w poniedziałkowych godzinach szczytu stali kilometrowych korkach. Drogowcy chcieli tego uniknąć, więc wyburzanie zaczęli od jednej nitki, drugą pozostawiając kierowcom. Takie samo rozwiązanie zastosowali na Trasie Łazienkowskiej. Niestety, w niedzielę plany wzięły w łeb. - Doszło do niekontrolowanego przemieszczenia się podpory. W związku z tym, wiadukt stracił swoją stabilność. Ruch samochodowy został tam zamknięty całkowicie. Stan pozbawionej oparcia konstrukcji nie pozwala na bezpieczne użytkowanie – zdecydował Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. I całkowicie zamknął przejazd.

Wiadukt na Marywilskiej. Drogowcy mają plan

Zamiast ruchu wahadłowego jest więc drogowy galimatias. Drogowcy obiecują jednak, że ruch wróci do normy w ciągu kilku tygodni. - Zobowiązaliśmy wykonawcę do pracy w trybie dwudziestoczterogodzinnym – powiedział w rozmowie z TVN warszawa Jakub Dybalski z ZDM. Przebudowa leciwego wiaduktu trwa od początku września. Zakończenie prac było zaplanowane na koniec czerwca 2023 roku. Teraz jednak harmonogram prac uległ zmianie i nowy wiadukt powstanie szybciej.

Sonda
Denerwują cię korki w mieście spowodowane remontem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany