Żółty kolos wypadł z trasy

Warszawa: Wielka awaria na torach. Nowy tramwaj wykoleił się na Wierzbnie

2022-10-06 22:49

Wielka awaria na torze tramwajowym. Na wysokości Metra Wierzbno nowiuteńki tramwaj Hyundai wypadł z torów! Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek (6 października) wieczorem. Na miejsce ruszyły miejskie służby. Zdarzenie mocno namieszało w rozkładzie jazdy, a ruch został wstrzymany na kilkadziesiąt minut. Jak do tego doszło?

Warszawa. Awaria na Wierzbnie, wykoleił się tramwaj

Nic nie zapowiadało takiego obrotu wydarzeń. Nowy tramwaj linii 31 w stronę Służewca nagle wypadł z torów! Do sytuacji doszło na szczęście po godzinach szczytu, wieczorem, około godziny 20. O zdarzeniu informowały miejskie służby. - Z przyczyn technicznych w rejonie zespołu przystankowego Metro Wierzbno występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 4, 31 i 75 ( ciąg ulicy Puławskiej ) .Linii Z-4 została skierowana na wydłużoną trasę – głosił komunikat ze strony Warszawskiego Transportu Publicznego. Mimo, że awaria okazała się niegroźna, to ruch został sparaliżowany na dobre kilkadziesiąt minut. - Akcja obyła się bez ciężkiego sprzętu, tramwaj cofnął i wskoczył z powrotem na tory – przekazał obecny na miejscu zdarzenia reporter „Super Expressu”. Nikomu nic się nie stało. Nie znamy przyczyn tego zdarzenia.

Wykolejenia tramwajów w Warszawie

W roku 2021 w ciągu tygodnia na warszawskich torach doszło aż do trzech takich sytuacji. Pole Mokotowskie, Plac Narutowicza, pętla Młociny – to lokalizacje, w okolicy których doszło do wykolejenia tramwajów w krótkim odstępie czasu. W każdym przypadku składy dosłownie wybiły się z szyn jak z procy. Nie obyło się nawet bez rannych. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Czy tramwaje w Warszawie są bezpieczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają