Wielka żałoba w policji. Odszedł wielki człowiek, naczelny kapelan. Ksiądz Jan Kot nie żyje

i

Autor: KGP, Google Street View Wielka żałoba w policji. Odszedł wielki człowiek, naczelny kapelan. Ksiądz Jan Kot nie żyje

Ogromna żałoba w policji. Odszedł wielki człowiek, naczelny kapelan. Ksiądz Jan Kot nie żyje

2021-07-08 19:15

Po ciężkiej chorobie w wieku 75 lat zmarł naczelny kapelan Policji ksiądz Jan Kot SAC - poinformowała Komenda Główna Policji. Rodzinie i bliskim zmarłego kondolencje złożył Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. - Choć ks. Jan przebywał w szpitalu już od około miesiąca wszyscy mieliśmy nadzieję, że wróci do nas, jak zawsze cichy, uśmiechnięty, niosący radość i nadzieję. Stało się inaczej. Odszedł człowiek bardzo oddany ludziom, Policji, współbraciom w zakonie. Będzie Go bardzo brakować - wspominają go funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji.

"Dziś o godzinie 2.35 w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie po ciężkiej chorobie w wieku 75 lat zmarł naczelny kapelan Policji ksiądz Jan Kot SAC, który był także kapelanem Komendy Głównej Policji - przekazała w czwartek na swojej stronie internetowej KGP.

"Choć ks. Jan przebywał w szpitalu już od około miesiąca wszyscy mieliśmy nadzieję, że wróci do nas, jak zawsze cichy, uśmiechnięty, niosący radość i nadzieję. Stało się inaczej. Odszedł człowiek bardzo oddany ludziom, Policji, współbraciom w zakonie. Będzie Go bardzo brakować" - dodano.

Ksiądz Jan Konstanty Kot urodził się 24 lutego 1946 r. w Jankach na Lubelszczyźnie. Do Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (ojcowie pallotyni) w Ołtarzewie koło Warszawy wstąpił w 1972 r. Święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 1978 r. z rąk ks. bp. Bronisława Dąbrowskiego. W latach 2000-2002 był kapelanem Komendy Stołecznej Policji, w części leżącej na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej. Od 2002 r. związany był z Komendą Główną Policji.

Kim był ksiądz Jan Kot SAC?

Ksiądz ściśle współpracował z NSZZ Policjantów przy organizacji Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego. Odznaczony był m.in.: Złotym Medalem za Zasługi dla Policji, Medalem "Milito pro Christo", Medalem "Pro Memoria", Medalem Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Odznaką Honorową Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Medalem "Cordi Nobile - Szlachetnemu Sercu", Medalem XX-lecia NSZZP, Medalem XXV-lecia NSZZP, Medalem 100-lecia Powstania Polskiej Policji, Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą kl. I oraz Medalem "Nasz Honor dla Godności Polski".

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, w imieniu kierownictwa polskiej Policji oraz policjantów i pracowników policji, rodzinie i bliskim zmarłego złożył najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia.

Gigantyczna burza paraliżuje Warszawę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE