Wielki pożar pod Sejmem.  Z dymem poszło sześć lat historii

i

Autor: POLICJA

Wielki dym i ogień pod Sejmem! W płonącym Miasteczku spali ludzie, w środku stały butle z gazem

2022-06-11 10:55

Wielkie kłęby dymu i ogień pod Sejmem! W nocy z piątku na sobotę (10/11 czerwca) patrol policji zobaczył, jak Miasteczko Wolności stanęło w ogniu. Funkcjonariusze natychmiast zawiadomili pozostałe służby, do akcji ruszyła straż pożarna. W namiotach było 11 butli z gazem! Policjantom ruszyli, by ocalić przed śmiercią w płomieniach śpiące wewnątrz osoby.

Pożar pod Sejmem. Spłonęły namioty aktywistów

Służby dostały zgłoszenie o pożarze o godzinie 2 w nocy. Wielkie płomienie ogarnęły Miasteczko Wolności, czyli grupę namiotów, w których od 2016 roku mieszkają demonstracji sprzeciwiający się rządowi Prawa i Sprawiedliwości. W środku spali niczego nie świadomi ludzie. - Policjanci pełniący nocną służbę zaobserwowali ogień w namiocie, w tym samym czasie otrzymaliśmy również zgłoszenie z WCPR. Funkcjonariusze wybudzili trzech mężczyzn, a następnie wyprowadzili ich w bezpieczne miejsce – powiedział oficer prasowy stołecznej policji Sylwester Marczak.

Okazuje się, że w środku było aż 11 butli z gazem! To cud, że nikomu nic się nie stało. - Niestety spaleniu uległy 5 z 7 namiotów. W trakcie naszych działań zabezpieczono 11 butli z gazem. Najważniejszą informacją jest jednak to, że dzięki szybkiej reakcji policjantów nikomu nic się nie stało. Czynności trwają – podsumował policjant.

"Z dymem poszło sześć lat historii"

W jednym z namiotów spał aktywista Maciej Bajkowski, który od samego początku trwania protestu mieszkał w namiocie pod Sejmem. - Z dymem poszło ponad sześć lat historii. Miasteczko Wolność spłonęło dziś w nocy... Straciliśmy praktycznie wszystko - sprzęt, dokumenty, ubrania. Jestem chwilowo bez telefonu, dostęp do internetu mam mocno utrudniony - napisał protestujący w poście na Facebooku.

Samopodpalenie pod Sejmem. Matka tłumaczy, dlaczego syn się podpalił
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?